اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

واقعه عاشورا میدان نمایش اسلام حقیقی و اصیل است

واقعه عاشورا میدان نمایش اسلام حقیقی و اصیل است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر فرزانه در جمع عزادارن حسینی در مجتمع موقوفه رضوی شاندیز افزود: مصائب عاشورا بسیار سخت و سنگین است با این حال حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در برابر همه این مصیبت‌ها ایستادگی کرده و به همگان در طول تاریخ درس مقاومت و فداکاری دادند.
وی مقاومت و صبر اسلامی را متجلی در عاشورای حسینی توصیف و گفت: برترین احکام “امر به معروف و نهی از منکر” است که امام حسین (ع) در روز عاشورا برای تحقق آن همه چیز خود را فدا کرد.
استاد حوزه علمیه مشهد افزود: ملت انقلابی، شهید داده و ضدظلم ایران نیز همه چیز خود را از عاشورا دارد. نخستین پیام عاشورا به ملت ایران این است که به هیچ خواسته‌ای از خواسته‌های دشمن پاسخ مثبت ندهد. حجت الاسلام فرزانه ادامه داد : دومین پیام عاشورا هم این است که ملت ایران در مقابل دشمن سلطه طلب تسلیم نشود و فرار نکند بلکه محکم ایستادگی نماید حتی اگر دشمن او را قطعه قطعه کند.
وی گفت: سومین پیام عاشورا نیز بیانگر این نکته می‌باشد که جامعه‌ای که ظالم در آن حاکم است و به حق عمل نمی‌شود جای زندگی انسان نیست.
امام جمعه موفت مشهد با بیان اینکه  در دفاع از دین باید بصیرت داشت و دشمن شناس بود افزود: جبهه باطل با همه قدرتی که دارد در برابر حق شکست می‌خورد و حق هرگز در برابر باطل شکست نمی‌خورد.
واقف خیراندیش مرحوم عبدالله رضوی معروف به میرزای ناظر» سال۱۳۴۳ زمینهای سوران شاندیز را با چندین نیت نیک از جمله اطعام عزاداران عاشورای حسین وقف کرد. بر همین اساس این موقوفه  هر ساله در ظهر عاشورا میزبان هیاتهای مذهبی سوگوار از روستاهای فرخ آباد، حصار سرخ، ناظریه و چهار فصل از توابع شاندیز است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  اعلام عمومی طرح های سرمایه گذاری گلخانه ای
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *