به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مسعود مهدی زاده مقدم در نشست خبری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: دهه مبارک فجر فرصتی برای یادآوری ارزشهای بنیادین انقلاب اسلامی و آن حماسه ها و ایثارگری ها بوده و امسال در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیش از۴۰ ویژه برنامه در شهرکها و نواحی صنعتی استان آماده شده و برگزار می شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی افزود: امسال هم به مانند هر سال برنامه های ویژه ای درایام الله دهه مبارک فجر برگزار می شود و تمام برنامه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با حساسیت خاصی پیگیری شده تا به برنامه اصلی یعنی راهپیمایی ۲۲ بهمن برسیم.

۱۶ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۳۴۴۹ میلیارد ریال

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان رضوی، بیان کرد: در دهه مبارک فجر امسال و با حمایت های صورت گرفته، ۱۶ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۳۴۴۹ میلیارد ریال در شهرکها و نواحی صنعتی استان افتتاح خواهند شد.

خبر جدید  تجربیات بسیار خوبی از فعالیت‌های شهرداری مشهد کسب کردیم

وی افزود: راه اندازی و توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی یکی از اولویت ها و برنامه های اصلی ما بوده و هست و در همین راستا زیرساخت ها به صورت برنامه ریزی شده انجام می شود تا صنعتگران دغدغه ای در این خصوص نداشته و روند استارت شروع کار آنها با سرعت بیشتری صورت پذیرد.

مهدی زاده مقدم ادامه داد: بخش خصوصی حضور مطلوبی در روند سرمایه گذاری ها در شهرکها و نواحی صنعتی داشته و این حضور منجرب به تولید و اشتغال زایی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان رضوی، گفت: ۴ واحد در شهرک صنعتی چناران، ۲ واحد در شهرک صنعتی کاویان، ۲ واحد در شهرک صنعتی عطار، ۳ واحد در شهرک صنعتی گناباد، ۱ واحد در شهرک صنعتی بردسکن، ۱ واحد در شهرک صنعتی تربت جام، ۱ واحد در شهرک صنعتی چرمشهر، ۱ واحد در شهرک صنعتی ماشین ابزار و ۱ در شهرک صنعتی کلات با کاربری غذایی ، فلزی ، شیمیایی ، نساجی ، برق و الکترونیک وکانی غیرفلزی فعالیت خود را در دهه مبارک فجر شروع خواهند کرد و با بهره برداری این واحدهای صنعتی و تولیدی، زمینه اشتغال ۵۸۱ نفر فراهم خواهد شد.

خبر جدید  احداث دیواره سنگ نوردی در تربت جام/ برگزاری مسابقات فوتسال ویژه ورزشکاران اهل سنت

وی تصریح کرد: حمایت از تولید از رویکردهای اصلی ما در مسیر تحقق اهداف اقتصادی به خصوص اقتصاد مقاومتی بوده و ازاین رو واحدهای صنعتی و تولیدی با حمایت هایی در بخش های زیرساختی ازجمله تأمین آب، برق، گاز و مخابرات به بهره برداری می رسند.

افتتاح ۷ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی

مهدی زاده مقدم با اشاره به تکمیل و افتتاح پروژه های عمرانی، ادامه داد: از دیگر مباحث مهم ما در ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، افتتاح ۷ پروژه عمرانی در حوزه زیرساختی برق، راه و ابنیه و روشنایی با هزینه بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در شهرکها و نواحی صنعتی استان خراسان رضوی است.

وی افزود: دهه مبارک فجر فرصت بسیار مناسبی برای نشان دادن خدمات و دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی در تمام حوزه ها و بخش ها است و همه باید تلاش کنیم تا به بهترین نحو ممکن تبیین شود.

مهدی زاده مقدم عنوان کرد: تکمیل و توسعه متوازن زیرساخت های عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی و تسهیل و تمهید حمایتی از صنایع کوچک از وظایف اصلی و اولویت های مهم ما بوده تا با فراهم کردن آنها، امنیت حضور سرمایه گذاران برای احداث و راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی و سرمایه گذاران صنعتی در راستای تولید ملی و اشتغال مولد مهیا شود.

خبر جدید  برگزاری همایش دوچرخه سواری در مشهد

مهدی زاده مقدم تصریح کرد: استان ظرفیت های مناسب اقتصادی فراوانی دارد و با هم افزایی و انجام برنامه های مشترک با سایر دستگاه ها، زمینههای سرمایهگذاری بیشتر فراهم و از ظرفیتها بخوبی در راستای تولید واشتغال پایدار استفاده شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴۳ درصد از صنایع، ۴۰ درصد از اشتغال صنعتی و ۲۴ درصد از سرمایهگذاری استان در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی قرار دارد که با ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و ۴۰ شهرک فعال زمینه استقرار بالغ بر ۲۵۷۰ واحد صنعتی را با اشتغال ۷۴ هزار و ۱۵۶ نفر فراهم کرده است.