اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

وجود ۱۵کانون فرسایش بادی استان خراسان رضوی

وجود ۱۵کانون فرسایش بادی استان خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی امروز در سفر به وجود 15 کانون فرسایش بادی استان خراسان رضویشهرستان تایباد و در جلسه هماهنگی بیابان زدایی کانون بحران محسن آباد گفت: تاکنون ۵۷۳هزار هکتار از بیابان های استان خراسان رضوی در اجرای طرح بیابان زدایی به جنگل های بیابانی تبدیل شده اند.

علیرضا صحرایی گفت: از مجموع ۱۱میلیون و ۳۰۰هزار هکتار مساحت خراسان رضوی هشت میلیون و ۲۰۰هزار هکتار عرصه منابع طبیعی است.

وی به طرح های در دست اجرای حوزه آبخیزداری این استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۱۰طرح آبخیزداری و هفت هزار و ۵۰۰طرح بیولوژیک با اعتباری افزون بر دو هزار و ۷۶۰میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با پیشرفت فیزیکی ۷۵درصد در حال اجرا است.

خبر جدید  حضور بدون تشریفات تولیت جدید آستان قدس در نماز جمعه مشهد

فرماندار تایباد نیزدر این جلسه گفت: با اجرای طرح بیابان زدایی در عرصه های بیابانی این شهرستان سالانه ۱۰۰هکتار از گستره بیابان های این شهرستان کاسته می شود و تثبت شن های روان در کانون بحران حاجی آباد یکی از مهمترین برنامه های پیش روی این شهرستان است.

حسین شرافتی راد افزود: اکنون وسعت عرصه های بیابانی این شهرستان ۴۳هزار هکتار است که کانون بحران حاجی آباد با پهنه ای افزون بر ۱۸هزار هکتار مهمترین حوزه آن است.

خبر جدید  شهرداری مشهد درصدد تحقق شهر هوشمند

وی گفت: در صورت تامین بودجه مورد نیازعملیات بیابان زدایی در این شهرستان با جدیت ادامه می یابد که هر سال با اعتباری بیش از ۷۰۰میلیون ریال این عملیات در این کانون صورت می گیرد.

شرافتی راد افزود:امسال با توجه به کاهش بارندگی و خشکسالی چندین ساله نهالکاری و استفاده از گونه های مختلف گیاهی در کانون بحران حاجی آباد برای مقابله با بادهای موسومی ۱۲۰روزه در اولویت است.

خبر جدید  انجام تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه

کانون بحران حاجی آباد همجوار با روستای حاجی آباد در فاصله ۱۰کیلومتری مرز افغانستان قرار دارد.

شهرستان ۱۲۰هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *