اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

وجود ۱۶ کانون بحران گرد و غبار در خراسان‌رضوی

وجود ۱۶ کانون بحران گرد و غبار در خراسان‌رضوی

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، محمد عرفانی اظهار داشت: هم اکنون ۱۶ کانون بحران گرد و غبار در استان وجود دارد که نیازمند مدیریت است.

وی افزود: کانون‌های بحران ریزگرد داخلی و نیز در کشورهای همسایه شمالی و شرقی از جمله عوامل موثر در بروز آلودگی‌های هوای کلانشهر مشهد هستند.

نیاز به مدیریت کنترل ریزگردها در استان

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: سازمان‌های متولی باید نسبت به مدیریت کانون‌ های گرد و غبار داخلی در استان اقدام کرده و از گسترش روزافزون این کانون‌ها جلوگیری کنند.

خبر جدید  بهره برداری از طرح عمرانی در جوین

عرفانی عنوان کرد: علاوه بر این، منطقه کویری قره قوم در ترکمنستان و نیز بخش‌هایی از افغانستان به عنوان ۲ کانون گرد و غبار دیگر در همسایگی خراسان رضوی وجود دارد که شهرهای مشهد و سرخس را تحت تاثیر جدی قرار می‌دهند.

وی افزود: عوامل متعدد دیگری نیز در بروز آلودگی هوای مشهد موثر است که از جمله مهمترین آن می‌توان به تردد بی رویه وسایل نقلیه اشاره کرد که سهم عمده‌ای در این زمینه دارند.

خبر جدید  جلوه های ارادت به سالار شهیدان در خراسان شمالی

عرفانی تصریح کرد: هوا از جمله عناصر مهم برای زیست و حیات انسان و حیوان است و همه در برابر سالم بودن هوا و تمیز نگه داشتن آن مسوولیت داریم.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بیابان زدایی یکی از اقدامات موثر در جلوگیری از افزایش میزان ریزگردها و آلودگی هواست.

خبر جدید  کشف 12 خمره سفالی در تربت حیدریه

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *