اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

وداع با استاد «عبدالرضا معینی» در حرم رضوی

وداع با استاد «عبدالرضا معینی» در حرم رضوی

مرحوم معینی بر پیاده کردن دستورات قرآنی در زندگی شخصی تاکید داشتامروز با یکی دیگر از شخصیتهای برجستههای قرآنی شهر مشهد وداع شد؛ استاد سیدعبدالرضا معینی پس از ۵۵ سال با دوستان و خانواده خود برای همیشه خداحافظی کرد و دعوت حق را لبیک گفت. پیکر این مرحوم صبح امروز، ۱۵ بهمن در صحن آزادی حرم مطهر رضوی در حالی تشییع شد که جمعیت بسیاری از مردم، فعالان و مسئولان قرآنی در این مراسم حضور داشتند.

حجتالاسلام محمدتقی کاظمینسب، معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در حاشیه مراسم تشییع مرحوم عبدالرضا معینی در گفتوگو با ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: ایشان درس تواضع، فروتنی، نگه داشتن احترام به قرآن را به شاگردان خود میداد و همچنین بر پیاده کردن دستورات قرآنی در زندگی شخصی و اجتماعی نیز تأکید فراوانی داشت و همواره در پی این بود که علاوه بر صوت، لحن و تجویدی که صورت میگیرد، باید به تدبر در قرآن هم توجه ویژهای شود

خبر جدید  برگزاری اردوی استعدادهای قرآنی در شهرستان‌های خراسان رضوی

وی ادامه داد: مرحوم عبدالرضا معینی بر این باور بود که صوت، لحن و تجوید مقدمهای برای فهم قرآن بشمار میرود و ما باید در حقیقت به دنبال مفاهیم قرآن در زندگی خود باشیم و در طی دوران فعالیت خود نیز بر روی عملگرایی و توجه به مفاهیم قرآن تاکید فراوان داشته و خود نیز به این مسائل توجه لازم را داشت و بر همین مسیر حرکت خود را ادامه میداد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی این مصیبت را به جامعه قرآنی تسلیت گفته و عنوان کرد: استاد معینی از شخصیتها و پیشکسوتان عرصه قرآنی بود که استاد اوحدی نیز هم دوره بودند و در واقع ایشان یکی از افرادی بود که مدیریت یکی از جلسات قدیمی مشهد را بر عهده داشت.

خبر جدید  فراز سوم از مناجات شعبانیه

کاظمینسب اظهار کرد: از همان سالهای گذشته در مشهد کلاسهای صوت، لحن و تجوید قرآن را برگزار میکرد و شاگردان زیادی را در این جلسات قرآنی تربیت و به جامعه قرآنی تقدیم کرد و بر همین اساس شخصیت ایشان به خوبی برای جامعه قرآنی مشهد و البته کشور شناخته شده است و امیدواریم که همواره خدمات ارزنده ایشان در جامعه قرآنی جاری و ماندگار باقی بماند.

وی خاطرنشان کرد: امید است شاگردانی که تربیت کردند بتوانند به خوبی راه ایشان را در پیش گیرند و به نوعی بتوانند جای خالی ایشان را در عرصه قرآنی تامین کنند؛ اگرچه که باز هم هیچکسی نمیتواند جای ایشان را گرفته چرا که قطعا هیچیک از فعالان قرآنی نخواهند توانست یاد و خاطره این استاد بزرگ و همچنین خدماتی را که به این جامعه بزرگ انجام داده است را فراموش کنند.

خبر جدید  سایه سنگین آموزش‌محوری؛ مانع فعالیت آموزش و پرورش در زمینه نمایش

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: گفتنی است که خوشبختانه این موفقیت نصیب جامعه قرآنی شد که در سال گذشته مراسمی جهت قدردانی از زحمات ایشان برگزار شد.

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *