اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ورزش لاکچری که اسپانسرها حمایتش ‌نمی‌کنند؛ گلف‌بازان مشهدی جایی برای تمرین ندارند

ورزش لاکچری که اسپانسرها حمایتش ‌نمی‌کنند؛ گلف‌بازان مشهدی جایی برای تمرین ندارند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، گلف ورزشی متفاوت بوده و گذراندن اوقات فراغت در چنین رشتهای بسیار لذت بخش است، گلف در خراسان رضوی طرفداران خود را دارد و مسابقات مختلفی در طول سال برگزار میشود، ورزشکاران با حضور در این مسابقات سعی بر افتخارآفرینی دارند.

گلف زیرشاخههای مختلفی داشته که از آنها میتوان به مینی گلف، وودبال، بهکاپ و کروکت اشاره کرد که هرکدام از آنها مورد استقبال عدهای از افراد است، به طور کلی تعداد افراد فعال در گلف بالا بوده و خراسان رضوی تاکنون با حضور در مسابقات مختلف و کسب مقام جایگاه واقعی خود را نشان دادند.

احسان سمیعی؛ دبیر هیئت گلف خراسان رضوی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس، در مورد حضور پررنگ برخی از افراد در ورزش گلف نکاتی را عنوان کرد، وی همچنین در ارتباط با میزان حمایتهای ارگانهای مختلف توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در متن زیر میخوانید:

دبیر هیئت گلف خراسان رضوی گفت: هیئت گلف خراسان رضوی ورزشکاران بسیاری را پوشش میدهد، اقدامات مختلفی توسط اعضای هیئت پیشین انجام شده و ورزشکاران برای حضور در برنامههای مختلف آمادگی دارند، آنها برای شرکت در مسابقات تلاش خود را به کار میبرند و نتیجه مطلوبی کسب میکنند.

وی تصریح کرد: هیئت گلف خراسان رضوی نیز برای ارتقاء بیشتر ورزشکاران برنامهریزی کرده است، اقداماتی نظیر برگزاری دوره داوری و مربیگری، مسابقات مختلف در ردههای سنی گوناگون و مانند اینها انجام شده و این امور ادامه دارد، ورزشکاران استان از استعداد بالایی برخوردارند.

سمیعی ادامه داد: گلف ورزش متفاوتی است و هرکسی به سمت آن نمیآید اما افرادی که وارد این ورزش شدند تمایل به عدم فعالیت و کنار گذاشتن گلف ندارند، چرا که این ورزش از جذابیت زیادی برخوردار بوده و قوائد و سبک متفاوتی دارد، ورزشکاران گلف تاکنون از برنامههای هیئت استان استقبال کردند.

خبر جدید  مشهد| تعلق به زندگی مادی سراسر وجود برخی مسئولان را فراگرفته است

دبیر هیئت گلف خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر هیئت فعالیت چندانی ندارد، چرا که در انتظار انتخاب رئیس هیئت جدید هستیم، قرار بر برگزاری مجمع انتخاباتی رئیس هیئت گلف خراسان رضوی شده، شاید رئیسجدید هیئت موافق با برنامههای پیشین هیئت نباشد و برنامهریزی جدیدی توسط وی صورت پذیرد.

وی عنوان کرد: هیئت گلف خراسان رضوی در برنامههای فدراسیون گلف شرکت میکند و سایر امور را به صورت مستقل برنامهریزی میکند، تیمهای مختلفی در ردههای سنی متفاوت به مسابقات کشوری در دو بخش بانوان و آقایان اعزام شده و با افتخار به استان بازگشتند، از این پس نیز به همین شکل برنامهریزی میشود.

سمیعی خاطرنشان کرد: از اعزام ورزشکاران گلف به مسابقات کشوری میتوان به رقابتهای زیر ۱۸ سال در بخش بانوان اشاره کرد که چند مدت گیش به تهران اعزام شدند، این هیئت در صورت عدم تغییر برنامهها در اوایل خردادماه دورهای توجیهی برگزار میکند و میزبان گلف‍بازان میشود، این برنامه نیز با استقبال ورزشکاران قرار میگیرد.

دبیر هیئت گلف خراسان رضوی اظهار داشت: در شهرستانها نیز اقدامات بسیاری انجام شده و آنها تا حدودی فعال هستند، قرار بر شرکت ورزشکاران این شهرستانها در برنامههای مختلف در استان است، ورزشکاران ساکن در درگز و نیشابور فعال هستند و تاکنون امور خود را مطابق با برنامهها پیش بردهاند، فعالیت آنها تا حدودی کفایت میکند.

خبر جدید  خراسان رضوی| «پیروزی در دیدارهای خانگی»؛ فرمولی که پدیده شهر خودرو را صدرنشین می‌کند

وی گفت: البته فعالیت بیشتر آنها مستلزم وجود شرایط بهتر است، در حال حاضر بزرگترین معضل گلف در کشور زیرساخت است، هیچ مکان ورزشی مناسبی برای گلف در نظر گرفته نشده و ورزشکاران با چنین شرایطی هنوز به فعالیت خود ادامه میدهند، در صورت وجود شرایط بهتر ورزشکاران نیز میتوانند فعالیت بهتری داشته باشند.

سمیعی افزود: ورزشکاران در پارک ملت فعالیت دارند، در صورت فراهم سازی مکان ورزشی، گلفبازان استان میتوانند در مسابقات برونمری نیز حرفی برای گفتن داشته باشند، در غیر این صورت شرایط به همین روال ادامه دارد و سرعت پیشرفت امور بسیار کند است، باید متولیان با هیئت همکاری کنند.

دبیر هیئت گلف خراسان رضوی بیان کرد: ۸۰ نفر ورزشکار در بخش مینیگلف فعالیت دارند، همچنین ۱۰ نفر از بانوان و حدود ۷ نفر از آقایان در رشته ورزشی گلف نیز با یکدیگر به رقابت میپردازند، سایر رشتهها هنوز نوپا بوده و تعداد ورزشکاران حرفهای و مهارتدیده آن بالا نیست، امکانات کاملتر ورزشکاران بیشتری را جذب این رشته میکند.

وی عنوان کرد: با وجود شرایط سخت و کمبود امکانات، گلف خراسان رضوی جایگاه هشتم را در کشور دارد، ورزشکاران برای حضور در جایگاه نخست، دوم یا سوم تلاش خود را به کار میبرند اما در کنار آن نیاز به حمایت ارگانهای مختلف و همچنین اسپانسرها داریم، میتوان از رتبه ۸ به رتبههای برتر رسید.

خبر جدید  امکان افزایش تعداد بیمه شدگان صنایع‌دستی خراسان‌رضوی وجود ندارد

سمیعی اذعان داشت: در حال حاضر هیچ مکان ورزشی برای گلفبازان تعریف نشده است، رایزنیها انجام شده و قرار بر اخذ سالن گلف در مجموعه ثامن است اما هنوز این فضا تجهیز نشده و برای تکمیل آن به اسپانسر قدرتمند نیاز است، هر زمانی که اسپانسرها پای کار بیایند هیئت نیز فعال میشود.

دبیر هیئت گلف خراسان رضوی ادامه داد: هزینههای ورزش گلف بسیار بالاست، هرکدام از وسایل آن بیشتر از ۴ میلیون تومان شده و تنوع در این زمینه بسیار زیاد است، تمامی تجهیزات در این ورزش وارداتی بوده و هزینههای گزافی دارد، باید ورزشکاران لوازم خود را خریداری کنند اما هیئت گلف خراسان رضوی این لوازم را در اختیار آنها قرار میدهد.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از لوازم توسط فدراسیون و بخشی نیز توسط هیئت گلف خراسان رضوی تأمین شده و در نهایت ورزشکار بدون هیچ دغدغهای فعالیت خود را در زمینه گلف انجام میدهند، حمایت از این ورزش بسیار کم است، به همین دلیل هیئت گلف استان هنوز قادر به تغییر چشمگیر در سطح ورزشکاران نبوده است.

سمیعی گفت: این ورزش مورد حمایت متولیان مختلف، ارگانها و اسپانسرها قرار نمیگیرد، مشکل اصلی هیئت گلف خراسان رضوی زیرساخت است، به دلیل لاکچری بودن این ورزش، اسپانسرها برای حمایت از این ورزش تمایل ندارند، در صورت وجود زیرساخت مطلوب میتوان بحث استعدادیابی را نیز به نحو مطلوبی برگزار کرد.

انتهای پیام/ش


منبع :: ورزش لاکچری که اسپانسرها حمایتش ‌نمی‌کنند؛ گلف‌بازان مشهدی جایی برای تمرین ندارند

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *