به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مهدی فروزان همچنین با اشاره به ورود چهار میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۸۰ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا اول فروردین سال جدید به استان اظهارکرد: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، سه درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۳۲۰ هزار و ۷۸ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۳,۷ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۱۲۴ هزار و ۷۶۶ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد ۱,۸ درصدی همراه بوده است.

خبر جدید  پایان مسابقات هندبال جام رمضان در تربت جام

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را نیز ۶۵ هزار و ۵۸۸ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷,۱ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا اول فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم سه میلیون و ۷۱۲ هزار و ۱۴۸ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۹ درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا اول فروردین سال جاری دو میلیون و ۶۰۳ هزار و ۸۱۵ نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، ۳,۹ درصد افزایش دارد.

خبر جدید  افزایش حجم آب پشت سدهای استان

وی افزود: ۲۲۸ هزار و ۶۰۸ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، سه درصد رشد داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۱۲۴ هزار و ۷۶۶ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد ۱,۸ درصدی همراه بوده است.

خبر جدید  آخرین وضعیت راه‌های خراسان‌رضوی/ ممنوعیت تردد کامیون‌ها در محور قوچان-درگز

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را نیز ۶۵ هزار و ۴۰۹ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷,۱ درصد کاهش دارد.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا اول فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم دو میلیون و ۱۸۵ هزار و ۳۲ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۵,۲ درصدی مواجه بوده است.