به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد به نقل از ستاد خبری استقبال از بهار۹۸ سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد، مهدی فروزان همچنین با اشاره به ورود چهار میلیون و ۹۱۱ هزار و ۲۹ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا دوم فروردین سال جدید به استان اظهارکرد: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، یک درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۳۶۳ هزار و ۹۶۰ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۵٫۹ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۱۴۶ هزار و ۶۳ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد ۲٫۲ درصدی همراه بوده است.

خبر جدید  پایان مسابقات لیفت بدون لوازم باشگاه های استان در مشهد

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را نیز ۷۶ هزار و ۹۳۸ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷,۱ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا دوم فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم چهار میلیون و ۳۲۴ هزار و ۶۸ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش سه درصدی مواجه بوده است.

خبر جدید  طرح انتقال آب از سواحل چابهار یک اولویت جدی برای توسعه شرق کشور است

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا دوم فروردین سال جاری دو میلیون و ۹۹۷ هزار و ۳۹۱ نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، ۱٫۹ درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۲۶۳ هزار و ۷۳ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۲٫۶ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۱۴۶ هزار و ۶۳ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد ۲٫۲ درصدی همراه بوده است.

خبر جدید  سردیس سرباز«هخامنشی» در موزه بزرگ خراسان به نمایش گذاشته شد

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را نیز ۷۶ هزار و ۷۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷ درصد کاهش دارد.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا دوم فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم دو میلیون و ۵۱۱ هزار و ۴۹۶ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۳٫۱ درصدی مواجه بوده است