به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد به نقل از ستاد خبری استقبال از بهار۹۸ سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد، مهدی فروزان همچنین با اشاره به ورود چهار میلیون و ۹۱۱ هزار و ۲۹ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا دوم فروردین سال جدید به استان اظهارکرد: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، یک درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۳۶۳ هزار و ۹۶۰ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۵٫۹ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۱۴۶ هزار و ۶۳ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد ۲٫۲ درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را نیز ۷۶ هزار و ۹۳۸ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷,۱ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا دوم فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم چهار میلیون و ۳۲۴ هزار و ۶۸ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش سه درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا دوم فروردین سال جاری دو میلیون و ۹۹۷ هزار و ۳۹۱ نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، ۱٫۹ درصد افزایش دارد.

خبر جدید  انابد قطب‌ معدنی خراسان رضوی است/ درخواست ایجاد شعبه دادگاه در انابد

وی افزود: ۲۶۳ هزار و ۷۳ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۲٫۶ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۱۴۶ هزار و ۶۳ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد ۲٫۲ درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را نیز ۷۶ هزار و ۷۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷ درصد کاهش دارد.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا دوم فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم دو میلیون و ۵۱۱ هزار و ۴۹۶ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۳٫۱ درصدی مواجه بوده است