اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

وزیر ارتباطات: نخستین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور در شهر مشهد افتتاح می‌شود

وزیر ارتباطات: نخستین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور در شهر مشهد افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس،محمدجواد آذریجهرمی عصر امروزدر آئین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه تخصصی "شهر هوشمند" در محل نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار داشت:صفت هوشمندی به مدیریت شهری بر میگردد و در شهر هوشمند ما با شهروندی سروکار داریم که هوشمندی دارد و مدیران باید از آن استفاده کنند.

وی افزود:از دوجهت شهر هوشمند حایز اهمیت است. اول اینکه مشهد ویترین جمهوری اسلامی است و اولین مواجهه بسیاری از توریستها به ایران تجربه اقامت شهر مشهد است و تصویری که از شهر مشهد در ذهن توریست شکل میگیرد میتواند تصویر کل ایران باشد.

خبر جدید  زائرسراهای دولتی مشهد باید از پذیرش زائر غیرسازمانی پرهیز کنند+فیلم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: نکته دوم شهر هوشمند فراهم آوردن خلاقیتهای تحصیل کردههای حوزهای سی تی است. افرادی پای کار میآیندکه در این حوزهها به صورت فنی کار کنند بنابراین هوشمندسازی مدیریت شهری خودش یکی از مهمترین پروژههای حوزه اشتغال است.

آذریجهرمی در ادامهگفت:مشهد استارتاپهای قوی و بسیار خوبی دارد که از مشهد شروع کردهاند و در کشور فعالند. در چهلمین سال پیروزی انقلاب اولین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور با مجوز وزارت علوم را در شهر مشهد افتتاح خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: مشهد هم ظرفیت اقتصادی هم ظرفیت نیروی انسانی و هم توجه دولت را در زمینه هوشمندسازی به عنوان پتانسیل دارد.

خبر جدید  خراسان رضوی| برخی خود را پشت تحریم‌ها پنهان کرده و همه مشکلات را به آن نسبت می‌دهند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکهشورای شهر مشهد باید برای اکوسیستم مدیریت هوشمند شهری تصمیمات ویژهای بگیرد، گفت: مشخص کردن تکالیف برای شهرداری مشهد در حوزه شهرهوشمند، باید برنامهریزی شود.

آذریجهرمی افزود: در همه شهرهای هوشمند دنیا دیده میشود که موضوع شفافیت لحاظ میشود که این اتفاق مبارک در شهرداری هوشمند مشهد وقوع پیدا کرد.

خبر جدید  خراسان رضوی|پارک ملی تندوره درگز بهشت پلنگ‌های ایرانی است

وی در ادامه تاکید کرد: انحصار و رانت در اجرای پروژههای شهری مخالف اهداف شهرهوشمند است این هم نکتهای است که بنده به آن تاکید دارم و باید مقررات گذاری در شورا بشود و شهرداری تسهیل گری کند تا استارتاپها حضور بیشتری پیدا کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت:اطلاعات سرمایه ملی کشور است و شفافیت سازی اطلاعات در شهرداری مشهد یکی از اقدامات تسهیلگر و توانمندساز جوانان شهر مشهد است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *