اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

وزیر اقتصاد در مشهد: سرمایه‌گذاری خارجی را باید نسبت به تداوم فعالیت ترغیب کنیم

وزیر اقتصاد در مشهد: سرمایه‌گذاری خارجی را باید نسبت به تداوم فعالیت ترغیب کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، فرهاد دژپسند صبح امروز در نشست هماندیشی و حمایت از سرمایهگذاران خارجی استان خراسانرضوی که در سالن همایشهای نمایشگاه بینالمللی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: ما پیش از انقلاب شاید نسبت به برخی از افرادخارجی آن گونه که بایسته و شایسته بود برخورد نمیکردیم اما پس از پیروزی انقلاب ضمن پرهیز از موضع تسلیم، همه را تکریم خواهیم داشت.

وی افزود: امسال در سن کمال نظام جمهوری اسلامی هستیم و این ارزشمند است که به رغم همه تلاشهایی که توسط دشمن برای به زانو درآوردن این نظام صورت گرفت، امروز با سربلندی در خدمت شما هستیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه استان خراسانرضوی در سرمایهگذاری به خوبی عمل کردهگفت: یکی از دلایل آن این است که سالها رئیسسازمان سرمایهگذاری خارجی ما، خراسانی بودهو حق را ادا کردهاما علت دیگر همت و تلاش مسئولان استانی و برکات وجودی این استان است.

دژپسند با اشاره به اینکه خراسان رضوی آماده جذب سرمایهگذاران خارجی در سطوح مختلف و متنوع است، ادامه داد: خراسان رضوی در دل خراسان بزرگ ظرفیتهای بینظیری دارد که میتوان از آن ظرفیتها نه فقط برای این استان بلکه برای کل کشور استفاده کرد.

وی تصریح کرد: چرا با وجود اینکه ایران که روی گنج نشسته و از نظر سوقالجیشی یکی از بهترین شرایط را دارد اما باز شکوه میکنیم که سهم ما در اقتصاد جهانی، درآمد سرانه، نرخ رشد اقتصادی و سرمایهگذاری خارجی آنچه که باید نیست؟

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: سرمایهگذاری که برای اولین پروژه به ایران میآید مهمان ما است اما وقتی پروژه به بار نشست شریک ما میشود لذا نوع ارتباط و میزبانی ما است که او را به تدوام و تعمیق سرمایه ترغیب میکند.

خبر جدید  کشتی‌گیر خراسان رضوی مدال طلا مسابقات جهانی را تصاحب کرد

این خبر تکمیل میشود…


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *