اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

وعده‌های دولت در سال ۹۷ عملیاتی نشد

وعده‌های دولت در سال ۹۷ عملیاتی نشد
وعدههای دولت در سال 97 عملیاتی نشدحمیدرضا ترقی در گفتوگو با ایکنا از خراسان رضوی، در خصوص ارزیابی از عملکرد دولت در بخشهای مختلف در سال ۹۷ اظهار کرد: دولت در سال ۹۷ در حوزه سیاست داخلی توانست لایحه مربوط به طرح جامع انتخابات را تدوین و همچنین قانون جدید احزاب را در کشور عملیاتی کند که به لحاظ سیاسی گام مهمی در سیاست داخلی است.
وی افزود: اکنون که طرح جامع انتخابات به مجلس رفته و این طرح، جایگاه احزاب را شفافتر و روشنتر میکند، میتواند نقش بسیار موثری در انتخابات سال ۹۸ داشته باشد و تطبیق قانون جدید احزاب با شرایط آنها موجب شده که احزاب کنگرههای خود را برای اصلاح اساسنامهها برگزار کنند و حرکت خوبی در میان احزاب در سطح کشور شروع و انجام شده است.
ترقی با بیان اینکه دولت در سال ۹۷ حاشیهسازی کمتری نسبت به سال ۹۶ داشت و قدری این حاشیهرویها کاهش یافت، عنوان کرد: استعفای وزیر بهداشت و استیضاح برخی از وزرا نشاندهنده چالش جدی بین مجلس و دولت خصوصا در زمینه کارآمدی در جهت حل مشکلات مردم بود. متاسفانه دولت در حوزه اقتصاد نتوانست قیمت‎ها را مهار و کنترل کند و قیمت ارز را ثابت نگه دارد.
این فعال سیاسی ادامه داد: دولت قولهایی به مردم داده بود که عملیاتی نشد، چه آنچه مربوط به برجام بود، چه آنچه به عدم پایبندی اروپاییها به تعهدات خود در برجام مربوط میشد و چه آنچه به سیاستهای غلطی مربوط بود که اتخاذ کرد مانند تزریق ارز و سکه به داخل بازار و پدید آمدن این شراط سخت در رابطه با قیمت ارز و سکه.
دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی اضافه کرد: در حوزه اقتصاد علیرغم کارهای بسیاری که انجام و گام‎های بسیار خوبی که در زمینه اشتغال برداشته شده اما به دلیل عقبماندگی در این بخش و سیاستهای غلط، توفیق مناسبی را در عملکرد دولت نمیبینیم و افزایش قیمتها و تورم به اندازه بیسابقهای در کشور افزایش پیدا کرده که حتی از دوران سازندگی و دوران آقای هاشمی افزایش بیشتری پیدا کرده است.
وی در خصوص اولویتهای مورد نظر برای سال آینده گفت: اولویتها را مجلس با مصوبه برنامه و بودجه سال ۹۸ تا اندازهای جهت داده و بیانیه مقام معظم رهبری خط کلی را برای آینده داده که دولت در سال آینده با توجه به فتنهای که غربیها دنبال میکنند و برنامهریزی شده، باید به اقشار ضعیف جامعه و جلوگیری از لبریز شدن کاسه صبر قشر محروم و نیازمند در جامعه توجه کرده و مصوبات خوبی را در مجلس داشته باشد و اعتبارات خوبی در این زمینه تخصیص دهد.
ترقی بیان کرد: در بحث اشتغال نیز باید به اقشار ضعیف کمک شود و حقوق کارگران و کارمندان افزایش پیدا کند، در کنار آنها طبیعتا نیاز است که دولت در مهار تورم، کارهش قیمت ارز، اصلاح نظام بانکی و همچنین خروج بخش تولید از رکود گامهای جدیتری بردارد تا زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور به نحو مطلوبی فراهم شود
انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

خبر جدید  دستان خالی معلم قرآن از وعده‌های مسئولان
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *