اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

وقفه در برداشت پیاز باعث افزایش قیمت این محصول شده است

وقفه در برداشت پیاز باعث افزایش قیمت این محصول شده است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در قالب طرح استمراروقفه در برداشت پیاز باعث افزایش قیمت این محصول شده است کاشت پیاز و سیب زمینی، این محصولات در استان های جنوبی در پاییز کاشته و در اوایل بهار برداشت می شوند.

نجفقلی صالحی افزود: با توجه به اینکه کشت پیاز در خراسان رضوی در بهار انجام می شود و برداشت آن در اوایل پاییز صورت می گیرد، پیاز مورد نیاز در خارج از فصل برداشت داخل استان، از استان های جنوبی تامین می شود.

خبر جدید  بهره مندی 500 بیمار سرطانی از خدمات پرتو درمانی در سبزوار

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: امسال سطح زیر کشت پیاز خراسان رضوی دو هزار و ۲۰۰ هکتار بود که برداشت در فصل پاییز انجام شد و با میانگین عملکرد ۴۵ تن در هر هکتار در مجموع حدود ۱۰۰ هزار تن پیاز در استان تولید شده است.

وی ادامه داد: میانگین مصرف پیاز در کشور برای هر فرد سالانه حدود ۲۱ کیلوگرم است، اما در خراسان رضوی به دلیل حجم بالای ورود مسافر این سرانه بین ۲۳ تا ۲۴ کیلوگرم است و به همین علت مصرف سالانه پیاز استان بیش از ۱۳۰ هزار تن است.

خبر جدید  برگزاری اولین بزرگداشت مفاخر شاندیز

او گفت: پیاز تولیدی خراسان رضوی حداکثر هفت ماه قابلیت نگهداری و مصرف دارد و از شهریور که برداشت می شود حداکثر تا اسفند ماه در بازار است و بقیه نیاز پیاز در قالب طرح استمرار از استان های جنوبی وارد می شود.

طی روز گذشته قیمت هر کیلوگرم پیاز در بازار مشهد تا ۷۰ هزار ریال رسید.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  اعلام اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی در خراسان رضوی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *