امام جمعه مشهد گفت: در مدیریت‌های فرصت‌طلبانه مدیریت جهادی معنا ندارد، وقتی این عامل نبود، هر حادثه‌ای ولو رحمت الهی، نکبت و نقمت برای مردم به وجود می‌آورد. " /> وقوع سیل در استان‌ها حاصل مدیریت‌های فرصت‌طلبانه و مقتدرانه بود | اخبار مشهد خراسان ما - Part 66696
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

وقوع سیل در استان‌ها حاصل مدیریت‌های فرصت‌طلبانه و مقتدرانه بود

وقوع سیل در استان‌ها حاصل مدیریت‌های فرصت‌طلبانه و مقتدرانه بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد مقدس، آیتالله سیداحمد علمالهدی ظهر امروز در خطبه نخست که در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد:برخی انسانها با یک محاسبه نسبت به مسائل مادی و ظاهری همه چیز را تحلیل میکنند که در تعاملات دنیا کدام قدرت برنده است.اینها "يَعْلَمُونَ ظاهِراً مِنَ الْحَياةِ الدُّنْيا وَ هُمْ عَنِ الْآخِرَةِ هُمْ غافِلُونَ" «آیه ۷ سوره رم» هستند که فقط ظاهرى از زندگى دنيا را مىشناسندو از آخرت غافلند.این افراد،جریانات قدرتهای لایزال حق که گرداننده جریانات عالم است رانمیشناسند.

وی اضافه کرد: ما باید نسبت به خدا باورمندی کامل داشته باشیم و این تنها باورمندی به وجود حق نیست؛باورمندی ربوبیت حق و اینکه مدیریت ما و جهان در همه حوادث کلی و جزئی خدا است و با این باورمندی،وعدههای خدا را باور میکنیم. پیامبر اکرم(ص) ماه رجب را ماه رگبار رحمت خدا دانسته و این یعنی بنده هرچه آلوده و گنهکار باشد مشمول رحمت حق قرار میگیرد.

امام جمعه مشهد در خطبه دوم نیز عنوان کرد: حادثه جانگداز سیل در برخی نقاط کشور موجب تألم و تأثر شد، به همه عزیزان آسیبدیده و عزادار تسلیت عرض میکنم. جریان سیل در ارتباط با رهنمودهای مقام معظم رهبری در روز اول سال، دارای آموزهها و پیامهایی بود.اولاً سیل نه خشم طبیعت و نه خشم خدا بود؛ چراکهباران مظهر رحمت الهی است.

خبر جدید  دستگاه‌ها برای کوتاهی در اجرای قانون گسترش فرهنگ عفاف و حجاب پاسخگو باشند

آیتالله علمالهدی بیان کرد: پروردگار بر مردمی که رحمت شامل حالشان میشود باران نازل میکند؛ بنابراین هیچوقت مظهر رحمت الهی نمیتواند مظهر خشم خدا شود. خشم طبیعت نیز اصطلاح غلطی است، خشم و محبت تابع احساسات است، طبیعت احساسات ندارد که بخواهد خشم کند یا نکند.

وی تصریح کرد: باید بررسی کنیم که آیا اشکال در نزول باران رحمت الهی است یا در نوع مدیریتهای فرصتطلبانه و مقتدرانه؟ مدیریت دو قسم است، یکی مقتدرانه و دیگری فرصتطلبانهکه فرد و جریانی برای کسب قدرت مدیریت را به دست میگیرد، در مقابل، مدیریت مسؤولانه و تکلیفمحور است؛ مدیریت را برای خدمت به دست میگیرد و خود را مسؤول و مکلف به خدمت میداند.

امام جمعه مشهد یادآور شد: از شهید بهشتی جملهای معروف «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت» بر جای مانده است،یعنی اگر به عرصه نظام و قدرت مدیریت کشور آمدیم، مدیریتمان مسؤولانه و تکلیفمدارانه است. در مدیریتهای فرصتطلبانه دیگر جهاد و مدیریت جهادی وجود ندارد، وقتی این عامل نبود، هر حادثه و جریانی ولو رحمت الهی، نکبت و نقمت برای مردم به وجود میآورد.

آیتالله علمالهدی متذکر شد: سیل گلستان نسبت به تجربهای که از قبل وجود داشت، قابل مدیریت بود، از همان اول میتوانستند موانع را بردارند و راه آب را باز کنند تا آب به مزارع و خانههای مردم جاری نشود. در قضیه سیل شیراز نیز از ۲۴ ساعت قبل اعلام کردند اینجا مسیل است و سیل میآید.

خبر جدید  انتقام سخت و نهایی بیرون راندن آمریکا از منطقه است

وی ادامه داد: تنها با گفتن کار حل نمیشود، باید قاطعانه و مسؤولانه جلوی مردم را میگرفتند و اجازه نمیدادند کسی در آن مسیر توقف کند و اگر مدیریتهادر دولت، قوه قضائیه و مجلس براساس فرصتطلبی بود، برای مردم مشکل ایجاد میکند و سپس دشمنان ما آن طرف دنیا مینشینند و میگویند نفرت «مرگ بر آمریکا» خودتان را گرفت.

امام جمعه مشهد تشریح کرد: پس این نفرتهایی که خودتان را گرفته، سیل و سونامی بنیانبرکنی که در آمریکا به وجود آمد، آنان که «مرگ بر آمریکا» نگفتند.این نظام، نظام انقلابی و کشور انقلابی است، این کشور مدیر انقلابی میخواهد و میپسندد.

آیتالله علمالهدی تأکید کرد: خدمترسانی خالصانه به سیلزدگان، الگوی مدیریت تکلیفمدار است. چه در زلزله غرب کشور و چه سیلی که در گلستان و استانهای دیگر آمد، آن که وارد عملیات شد و با قدرت به مشکلات مردم رسیدگی کرد، یا سپاه بود و یا ارتش. نظام مدیریتی که رهبری در ذیل نظر خود ایجاد کردند، نیروهای مجهز، باقدرت و شیفته خدمت به وجود آوردند.

خبر جدید  خودباختگی برخی مدیران مقابل بیگانگان از آفت های نظام شده است

وی بیان کرد: اگر این مدیریت، عرصه قوه قضائیه و دولت را نیز فرا بگیرد، مسلماً همین نتیجه را خواهد داشت و این اتفاق برای رئیس قوهقضائیه تجربه است که نیروهای با اخلاص وارد عرصه قضای کشور شوند و دست و پای هر مفسد، ظالم و هر متجاوزی قطع شود. عزیزان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نظارت کنند که نظارت مسؤولانه و تکلیفمدار بر کشور حاکم شود.

امام جمعه مشهد توضیح داد: نمایش دوم ما به جهانالگوی عظیم عشق، محبت و انساندوستی مردم بود. مردم ما پرورشیافته دین، قرآن و اسلام هستند، هجرت کردند وسط گل و آب، خانهها را تخلیه و تمیز کردند، در خانهها را در شیراز به روی مسافران بازو از مردم آسیبدیده پذیرایی کردند.

آیتالله علمالهدی خاطرنشان کرد: خراسانرضوی معین استان گلستان، هلالاحمر از یکطرف و بخشی از مناطق آسیبدیده به سپاه امام رضا سپرده شده است و آنچه مورد احتیاج بوده، نیروهای مهندسی هستند که باید به اینطرف بشتابند، اقلام دارویی، مواد غذایی، پوشاک و پتو نیاز است کهانشاالله شما هم در این فضیلت آنهم در ماه رجب سهیم و شریک خواهید بود.

انتهای پیام/۴۰۷۸/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *