اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ویژه برنامه‌های تحویل سال نو در حرم منور رضوی اعلام شد

ویژه برنامه‌های تحویل سال نو در حرم منور رضوی اعلام شد

حجتالاسلام رضاعلی عزیزی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدسبه تشریح برنامههای نوروزی حرم مطهر رضوی پرداخت و با اشاره به اینکه ویژه برنامههای نوروزی حرم مطهر رضوی از سهشنبه هفته جاری آغاز و تا ۱۶ فروردین ادامه دارد اظهار داشت: روزانه به طور متوسط بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی و تبلیغی در اماکن متبرکه رضوی در ۱۵ قالب متنوع ویژه عموم زائران تدارک دیده شده که طبق برنامهریزیهای صورت گرفته از شب میلاد حضرت علی(ع) آغاز میشود.

عزیزی با اشاره به اینکه روزانه به صورت پیوسته در رواق امام خمینی(ره)، مسجد گوهرشاد، رواق دارالحجه و رواق حضرت زهرا(س) قبل و بعد از هر نوبت نماز برنامه سخنرانی، مدیحه سرایی، اجرای تواشیح و قرائت ادعیه برپا خواهد بود، گفت: آیتالله صدیقی و حجج اسلام و المسلمین قرائتی، ماندگاری، سیدمهدی میرباقری، لقمانی، سیدحسین آقامیری، حسینی قمی، سیدمهدی حائریزاده، سیدحسین مشکینی، حاج ابوالقاسمی و راشد یزدی در ایام عید نوروز به ایراد سخنرانی میپردازد.

وی افزود: در ایام عید نوروز برای مناسبتهای میلاد امیرالمؤمنین(ع)، لحظه تحویل سال، سخنرانی مقام معظم رهبری، اعتکاف رجبیه، اعمال امداوود، وفات حضرت زینب(س)، شب شهادت امام کاظم(ع) و مبعث حضرت رسول اکرم(ص) برنامههای متعدد و متنوعی چون سخنرانی، مدیحه سرایی، مسابقه، تواشیح، شعرخوانی، قرائت مجلسی قرآن کریم و قرائت ادعیه تدارک دیده شده است.

خبر جدید  دستاوردهای سفرهای قبلی رئیس مجلس به مشهد مشخص نیست

سرپرست معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: طبق پیش بینیهای صورت گرفته حرم مطهر رضوی در مراسم تحویل سال، سخنرانی مقام معظم رهبری و اعمال امداوود، مملو از جمعیت خواهد بود، لذا ما هم سعی کردیم برنامه نماز جماعت، پوشش صوت و تصویر در همه صحنها، رواقها و ورودیهای حرم دایر باشد.

وی افزود: برنامههای سال تحویل ساعت ۲۰ با محوریت صحن جامع رضوی آغاز خواهد شد، در این مراسم تولیت آستان قدس رضوی و حجتالاسلامقرائتی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و سید مهدی میرداماد، مهدی سماواتی، سعید حدادیان به مدیحهسرایی و قرائت زیارت توسل و امین الله میپردازند.

عزیزی در ادامه گفت: پخش کلیپ، اجرای تواشیح و شعرخوانی، اجرای نمایش آئینی، همخوانی دعای تحویل سال، برگزاری مسابقه فرهنگی و پخش سخنرانی مقام معظم رهبری از دیگر برنامههای سال تحویل بهشمار میرود و در مراسم سخنرانی مقام معظم رهبری که پنجشبه اول فروردینماه ساعت ۱۵ برگزار میشود برنامه شعرخوانی و مدیحه سرایی نیز دایر است.

خبر جدید  آموزش‌های فنی و حرفه‌ای حلقه مفقوده بازار کار خراسان رضوی است

وی افزود: برای بهرهمندی عموم زائران از بیانات مقام معظم رهبری، تمام صحنها و رواقهای حرم مطهر رضوی تحت پوشش صوتی و تصویری این برنامه قرار میگیرد.

سرپرست معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی پخش مستقیم و ترجمه همزمان سخنرانی مقام معظم رهبری به ۴ زبان عربی، اردو، انگلیسی و آذری در تالار قدس کتابخانه مرکزی را از برنامههای محوری حرم مطهر در زمان سخنرانی رهبر انقلاب عنوان کرد.

وی در ادامه از برگزاری ۱۱۰ جلسه برنامه پرسمان دینی و ۱۷۰۰ حلقه معرفت در مکانهای رواق امام خمینی(ره)، دارالحجه، صحن جمهوری، مدرسه پریزاد، رواق حضرت زهرا(س) با موضوعات معارفی، اخلاقی، اعتقادی، اجتماعی و سیاسی خبر داد و عنوان کرد: نمایشگاه و پایگاههای آداب زیارت، کبوترانه، صعود چهل ساله و حرم شناسی در ایام عید نوروز به صورت فوقالعاده میزبان عموم زائران است.

خبر جدید  ۲ محصول دانش بنیان در مشهدمقدس رونمایی شد

عزیزی انجام ۷۰۰ نظارت از کارآمدی برنامههای تبلیغی و ۱۰۰ ارزیابی موردی از کیفیت محتوایی برنامهها را از برنامههای مهم مدیریت پژوهش و برنامهریزی در نوروز ۹۸ اعلام کرد و گفت: در این ایام مراسم ویژه زائران غیرایرانی نیز به صورت گسترده برگزار میشود.

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۱ محفل باشکوه قرآنی در رواق امام خمینی(ره) برگزار میشود، عنوان کرد: تمام برنامههای حرم از لحظه تحویل سال تا آخرین روز تعطیلات نوروز از طریق نمایشگرهای پهن پیکر، درگاه اینترنتی رضوی تی وی و شبکههای اجتماعی پورتال معاونت تبلیغات نشر داده میشود.

به گفته سرپرست معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی، ارائه خدمات به کاروانهای زیارتی رضوی در تمامی ساعات شبانهروز به همراه اجرای برنامه و اهداء محصولات فرهنگی در ویژه برنامههای نجوا با محبوب، زلال احکام، بچههای آفتاب و حرمشناسی نیز در این ایام انجام میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *