اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

پذیرایی از ۶۰ هزار زائر نیازمند در زائرشهر رضوی

پذیرایی از ۶۰ هزار زائر نیازمند در زائرشهر رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،روزانه به طور متوسط ۳۰۰ زائر نیازمند وارد زائرشهر رضوی میشوند و طی دو سال اخیر بالغ بر ۶۰ هزار نفر از خدمات اسکان و پذیرایی این زائرشهر بهرهمند شدند.

مدیر امور زائران معاونت امداد آستان قدس رضوی گفت: در قالب طرح «مهرپذیرایی از ۶۰ هزار زائر نیازمند در زائرشهر رضوی درخشان رضوی» تاکنون بیش از یک میلیون زائر نیازمند و زیارت اولی به مشهد مقدس مشرف شدهاند که خدمات مختلفی از جمله اسکان، تغذیه، حمل و نقل درون شهری و خدمات فرهنگی با مشارکت دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی به آنها ارائه شده است.

خبر جدید  مشهد ظرفیت خوبی برای تحقق شهر هوشمند دارد

مسعود مجردی بیان کرد: در این مدت اولویت نخست تشرف زائران، به افراد بالای ۴۰ سال و همچنین افرادی که طی ۱۰ سال گذشته سابقه تشرف به مشهد را نداشتند اختصاص داشت، همچنین ۱۰ درصد ظرفیت اتوبوسها نیز به قشر جوان همراه زائران سالمند اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه ماهانه ۱۴۸ کاروان ۴۵ نفره از سراسر کشور وارد زائرشهر رضوی میشوند، تصریح کرد: زائران پیاده آخر ماه صفر، زائران غیر ایرانی، زائران محروم خراسان رضوی و زوجهای نیازمند سراسر کشور تاکنون به طور ویژه از خدمات اسکان و پذیرایی زائر شهر رضوی بهرهمند شدهاند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  فرسودگی 70 درصدی شبکه آبرسانی روستایی تربت حیدریه
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *