امام جمعه مشهد، گفت: اینکه مسئول روابط خارجه کشور بگوید FATF مشکل اقتصاد را حل نمی‌کند و فقط بهانه آمریکا را کم می‌کند، اوج محافظه‌کاری است. " /> پذیرشFATF برای گرفتن بهانه از آمریکا اوج محافظه‌کاری است | اخبار مشهد خراسان ما - Part 65195
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

پذیرشFATF برای گرفتن بهانه از آمریکا اوج محافظه‌کاری است

پذیرشFATF برای گرفتن بهانه از آمریکا اوج محافظه‌کاری است

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیتالله سیداحمد علمالهدی در خطبههای امروز نماز جمعه مشهد، اظهار کرد: مجموعه احکامی که ما در زندگانی خودمان بهعنوان حلال و حرام رعایت میکنیم و مجموعه معارفی که در اندیشه ما بهعنوان عقیده دینی شکل میگیرد، مقدمه برقراری ارتباط ما با خداست.

وی ادامه داد: وقتی بنا شد آدم همیشه برای پول و مقام کار کند، برای خوردن، خوابیدن، عیش و نوش بیشتر و فراوانتر بدود و در قلبشاینها جلوه داشته باشد، دیگر در این دل خدا جلوه ندارد.

امام جمعه مشهد افزود: حواسمان به برخوردهای شیطان با خودمان باشد و در مسیر و خط زندگی، آلودگیهایی که دستانداز شیطان استو او را بر ما مسلط میکند، از زندگی خودمان دور کنیم.

وی در خطبههای دوم نماز جمعه مشهد با تأکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب، مانیفست برای انقلاب مقدس اسلامی در ۴۰ ساله دوم است، ادامه داد: مقام معظم رهبری، مسئله نظام انقلابی را بهعنوان یک اصل مطرح کردند.

خبر جدید  فرش قرمز برای دشمنان پهن نکنید

خطیب نماز جمعه مشهد با اشاره به اینکه رهبری در تبیین نظام انقلابی، اصولی سهگانه معرفی کردند، افزود:رعایت اسلام و احکام دین، شایستهسالاری در کارگزاری نظام اسلامی و برقراری ارتباط و اعتماد بین مردم و جریان نظام و کارگزاران این سه اصل اساسی است.

وی با تأکید بر اینکه رهبری دو خطر را نیز برای نظام انقلابی اعلام کردند کهاشرافیگری و محافظهکاری است، اشاره کرد: اینکه زندگی مردم بر معیار اشرافیگری بچرخد و محور ارزشها در زندگی شود، یک خطر برای نظام انقلابی است؛ اشرافیگری سبب ارتجاع انقلاب میشود.

آیتالله علمالهدی ادامه داد: اگر بنا شد پول، طلا و تجمل بهجای دین، عفت و اخلاق در زندگی مردم معیار شود، دیگر پای نظام انقلابی نمیایستند. ۴۰ سال با هنر امام و رهبری، اشرافیگری در نظام و جامعه ما سقوط کرد و افرادی پای انقلاب ایستادند که از اشرافیگری فاصله دارند.

خبر جدید  امام جمعه مشهد درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت

وی اضافه کرد:پروندههای فساد اقتصادی، اختلاس و چپاول بیتالمال مسلمانان از جریان اشرافیگریسرچشمه میگیرد.

نماینده ولیفقیه در استان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه وقتی میگوییم این کار را نکنیم اروپا بدش میآید، آن کار را نکنیم، آمریکا بدش میآید، معنیاش محافظهکاری است، تصریح کرد: اینکه آقای مسئول روابط بینالملل کشور بگوید FATF، نه مشکل اقتصادی را حل و نه فشار را کم میکند، فقط به دست آمریکا بهانه ندهیم، اوج محافظهکاری در انقلاب است.

وی با بیان اینکه مگر ابنملجم از علی(ع) راضی شد که شما میخواهید آمریکا را از خود راضی کنید، تصریح کرد: رهبری اعلام کردند اتاق جنگ آمریکا با ایران در وزارت خزانهداری و فرمانده آن وزیر خزانهداری آمریکاست و قراردادی را رسمی و قانونی کنیم که برویم زیر بار فرمانده جنگ آمریکا علیه ایران که آمریکا بهانه نگیرد؟! اینها معتقدند در سر مردم مغز نیست که این حرفها را میزنند؟

خبر جدید  حاشیه‌نگاری تصویری از راهپیمایی 22 بهمن در فجر چهلم

آیتالله علمالهدی خاطرنشان کرد: میگویند «20، ۳۰ نفری که در مجمع تشخیص مصلحت نشستند ملت نیستند، بله!آن دویست و چند نفر که در مجلس نشستند و آن بیست و چند نفر در کابینه هم ملت نیستند. ملت، آن میلیونها نفر آدمی است که روز ۲۲ بهمن خیابانها را پر کردند.

انتهای پیام/۴۰۸۲/ن


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *