اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

پناهیان در مشهد: عده‌ای دشمن را غالب بر نظام اسلامی قلمداد می‌کنند

پناهیان در مشهد: عده‌ای دشمن را غالب بر نظام اسلامی قلمداد می‌کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجتالاسلام علیرضا پناهیان شامگاه شنبه در سلسله نشستهای عصر انقلاب که به کوشش دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب برگزار شدباتشریح سنتهای الهی و توفیق حکومت اسلامی اظهار داشت: سنتهای الهی در زندگی انسان همواره جاری است، به همین دلیل است که جامعه اسلامی باید نسبت به شناخت آنها اقدام کند و این نیاز به یک حیاتشناسی دارد. از جمله کتابهایی که میتوان به عنوان کتاب مرجع به آن اشاره کرد، کتاب «سنتهای تاریخ در قرآن» به قلم شهید سید محمدباقر صدر است. ایشان در این کتاب به سنتهای الهی حاکم بر حیات اجتماعی انسان اشاره دارد.

پناهیان به مرز باریک جبر و اختیار اشارهو افزود: نمیتوان از انسان به طور یقین به عنوان موجودی مختار یا مجبور یاد کرد اما این را میدانیم که ما در عرصهای زندگی میکنیم که تمام اجزای آن از پیش طراحی شده است.

خبر جدید  ویژه برنامه‌های ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در حرم منور رضوی برگزار می‌شود

وی به تبیین شرایط قیام منتهی به حق پرداخت و افزود: اگر در جامعهای تشکیلات رابطه میان امام و امت به صورت تدوین شده پایهریزی شد و شکل گرفت، این مسیر عقبگردی ندارد و حرکت رو به جلوی جامعه شکننده نیست. اگر هم مانع یا مشکلی برای جامعه اتفاق بیافتد، در نهایت با رهبری امام امت، نتیجهای جز پیروزی نخواهد داشت.

پناهیان لازمه تکلیفشناسی و پیشرفت در جامعه را، قلبی پر از ایمان به سنتهای الهی دانست و عنوان کرد: سنتهای الهی با امتحانها و آزمایشهای گوناگون، منافقان را غربالو مومنان به خدواند را خالصتر میکند.

استاد حوزه و دانشگاه به نصرت خداوند به جوامع اسلامی در طول تاریخ اشارهو افزود: خداوند متعال به جامعه اسلامی که رابطه امامت و امت را تشکیل دادهاند، یاری میدهد و آنها را تنها نخواهد گذاشت. در این راه نیت مومنان و ادعیه نقش مهمی را ایفا میکند.

خبر جدید  سرنوشت خط ۳ بی .آر. تی مشهد به کجا می‌انجامد؟

پناهیان ادامه داد: اگر امام خمینی(ره) میفرمایند که اکنون وقت قیام است، علت این است که ایشان نسبت به سنتهای الهی حاکم بر حیات بشر شناخت و ایمان کافی دارد. به همین دلیل است که امام(ره) در روزهای انتهایی حیات پربرکت خویش فرمود، این انقلاب به ثمر میرسد.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سالهای گذشته و در مقاطع گوناگون، به نصرت الهی اشاره دارند و آینده روشن انقلاب اسلامی را به مسئولان و جامعه اسلامی یادآور میشوند. این در حالی است که عدهای دشمن را غالب بر نظام اسلامی قلمداد میکنند که با شناختی که از نگاه جامع و حکیمانه رهبر انقلاب داریم، باید بگوییم انقلاب اسلامی به یاری خداوند بر دشمنان خود پیروز است.

خبر جدید  نماهنگ "خورشید پنهان"؛ اجرای سرود خیابانی در مشهد مقدس به مناسبت نیمه شعبان +‌ فیلم

پناهیان در ادامه به قرائت آیاتی از سوره مبارک محمد (ص) درباره مومنان به سنتهای الهی پرداخت و گفت: براساس آیات قرآن کریم، سختترین بخش ایمان به خدا، ایمان به سنتهای الهی است. خداوند مجموعه فعالیتهایی را که با اعتقاد به سنتهای الهی همچون جهاد و شهادت در راه خدا برای برپایی عدالت و حق، انجام گرفته، بدون اثر نمیگذارد و به ویژهاعمالی که در حکومت اسلامی و در سایه ولایت فقیه اقامه شده است.

وی افزود: به سنتهای الهی بنگرید و آینده نظام اسلامی را حدس بزنید همانطور که مومنان به خدا و سنتهای الهی، از شدت امید، آماده جشن پیروزی نهایی نظام اسلامی در جهان هستند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *