اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

پنجمین همایش فناوری‌های نوین ساختمان در مشهد برگزار می‌شود

پنجمین همایش فناوری‌های نوین ساختمان در مشهد برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمدرضا اخوان عبداللهیان در نشستی خبری در ارتباط با همایش فناوریهای نوین ساختمان اظهار داشت: پنجمین دوره همایش فناوریهای نوین صنعت ساختمان در تاریخ ۱۶ و ۱۷ اسفندماه سال جاری و با حضور بیش از ۸۰۰ نفر از مهندسان سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار خواهد شدکه از این تعداد ۱۸۰ نفر تاکنون، در بخش کارگاههای مجازی ثبتنام کردهاند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسانرضوی گفت: پنجمین دوره همایش ملی فناوریهای نوین صنعت ساختمان با رویکرد ساختمانهای بلندمرتبه در محورهای ایمنی و حریق، مصالح و استاندارها، انرژی و معماری پایدار، سازه و زلزله و هوشمندسازی در محل سالن برج سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس برگزار میشود.

خبر جدید  امام‌جمعه مشهد: «تفکر التقاطی» ویژگی بارز منافقین است؛ حق و باطل در التقاط ممزوج می‌شوند

وی با اشاره به اینکه به منظور بهرهگیری از همکاری اساتید، پژوهشگران و مهندسین سراسر کشور، امکان شرکت در همایش و کارگاههای آموزشی به دو شکل حضوری و غیرحضوری ایجاد شده، این اقدام را امکانی جهت استفاده علاقمندان در سراسر کشور دانست. از مجموع ۵۰ مقاله ارسال شده، به دبیرخانه همایش، در نهایت ۳۲ مقاله پس از داوری نهایی انتخاب شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسانرضوی خاطرنشان کرد: مقالات منتخب در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) درج میشود. با توجه به اینکه مجری برگزاری این همایش، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با همکاری دبیرخانه فناوریهای نوین صنعت ساختمان است، تلاش میکنیم با برگزاری هرچه شایستهتر این همایش گامی در جهت اعتلای جایگاه ارزشی مهندسی و مهندسان در جامعه برداریم.

در ادامه جلسه محمدحسین شرکاء؛ رئیسسازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضویافزود: شهر مشهد، یکی از شهرهایی است که به لحاظ وجود چهار گسل شناسایی شده، در زمره شهرهای پرخطر از لحاظ آسیب زلزله استکه این همایش با تاکید بر نظام مند کردن ساخت و سازهای مرتفع و به کارگیری فن آوری های نوین در ساخت و سازهای جدید برگزار خواهد شد.

خبر جدید  نقص فنی در پرواز مشهد ــ تهران/ هواپیما سالم به زمین نشست

وی همچنین به حضور دبیرخانه دائمی فناوریهای نوین صنعت ساختمان در مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: این امکان فرصت خوبی برای مهندسین استان فراهم کرده، تا بتوانند به راحتی از امکانات علمی و آموزشی دبیرخانه بهره برداری نمایند.

رئیسسازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضویبا بیان گزارشی کوتاه از عملکرد سازمان اهمیت به پژوهش و تشکیل دپارتمان نخبگان را گامی موثر در کنار برگزاریهای همایش محتوا محور و کاربردی دانست.

خبر جدید  سقوط هواپیما در کوهسرخ کاشمر کذب است

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *