اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه سراسری شد

پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه سراسری شد

همزمان با ایام دهه مبارک فجر و با اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد مقدس، از امروز تمام شهرهای کشور به نسل سوم و چهارم تلفن همراه متصل شدند و پوشش نسل سه و چهار در تمام شهرهای کشور سراسری شد.

 به گزارش ایسنا، امروز و با حضور  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های مخابراتی ویژه دهه فجر در مشهد مقدس برگزار و اعلام شد که بیش از ۱۲۴۶ شهر کشور نیز از خدمات نسل سه و چهار اینترنت همراه استفاده می‌کنند و تا پایان اسفندماه سال جاری، ۱۳۳۰ منطقه روستایی در خراسان رضوی تحت پوشش سه شبکه تلفن همراه ایرانسل، همراه اول و رایتل قرار می گیرد.

آذری جهرمی، در این مراسم، با بیان اینکه بسیار خوشحالم که آغاز سفرهای خود به نمایندگی از دولت در استانهای شمال شرقی کشور به پابوس حضرت امام رضا(ع) مشرف شدم گفت: توسعه شهر هوشمند از شاخص‌های توسعه ICT در مجامع بین‌الملل بوده و باید بگویم که با هوشمندسازی بسیاری از مشکلات مشهد حل خواهد شد.

خبر جدید  کلید خوردن دومین جشنواره عکس "در ساحل کویر "

وی با بیان اینکه مشهد ویترین جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: در دهه فجر امسال ۱۲۴۶ شهر کشور تحت پوشش کامل اینترنت نسل ۳ و ۴ اینترنت همراه قرار گرفته است، همچنین بنا شده که ۷۲۷ پروژه مخابراتی با سرمایه گذاری بالغ بر ۳۹۰ میلیارد تومان را در استان خراسان رضوی افتتاح کنیم.

او از برطرف شدن  مشکل ارتباطی ۱۳۳۹ روستای خراسان رضوی تا پایان سال خبر داد و گفت: تا ٢٧ اردیبهشت ماه سال ۹۷، در استان خراسان رضوی باید توسعه زیرساخت‌ها به خوبی صورت گیرد. به واسطه همین توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی و خدماتی است که  امکان اشتغال جدید به وجود  می آید.

خبر جدید  سهم ناچیز"پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان" از بودجه سلامت

وی از راه اندازی  پارک فناوری تجارت در مشهد تا روز جهانی مخابرات، ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۷، خبر داد و تصریح کرد: این پارک برای ارائه تسهیلات به شرکت های نوپا فعالیت کرده و شرکتی که با ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه وارد این پارک شود، با پنج میلیارد تومان از آن خارج می‌شود. این پارک نقش خوبی را در اقتصاد دیجیتال ایفا خواهد کرد.

آذری‌جهرمی‌ تاکید کرد: امروزه ما به شما وعده می‌دهیم که تا پایان اسفندماه سال جاری، ۱۳۳۰ منطقه روستایی در استان خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه اول و رایتل همزمان دسترسی خواهند داشت.

وی گفت: امروز  بهره‌برداری از ۴۵۵ از این روستاها را اعلام می‌کنیم و ۸۶۵ روستا باقی مانده مشکل ارتباطی آن‌ها تا پایان اسفند سال جاری برطرف خواهد شد.

خبر جدید  طرح نشاط معنوی در 384 بقاع متبرکه خراسان رضوی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه همچنین برای اولین بار در مشهد بعد از تهران موضوع فناوری و محیط‌زیست را مورد توجه خود قرار داده‌ایم، ادامه داد: امروز در رابطه با سلامت در عرصه فناوری اطلاعات دغدغه‌هایی از لحاظ پخش فرکانس‌ها و امواج شبکه موبایل در رابطه با به خطر افتادن سلامتی‌ مردم وجود دارد که ما با امکاناتی که با همکاری شهرداری مشهد فراهم ساختیم، ساماندهی دکل‌های مخابراتی در شهر مشهد به جایگاه خوبی رسیده است.

آذری‌جهرمی اظهار کرد: بر این اساس با زیباسازی و پایش امواج در سطح شهر سلامت مردم را تضمین می‌کنیم و دیگر امواج موبایل در این شهر برای مردم مضر نخواهد بود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *