اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

پیاده روی میلیونی اربعین پاسخگویی به همه جنگ‌ها

پیاده روی میلیونی اربعین پاسخگویی به همه جنگ‌ها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در رواق امام خمینی(ره) حرم امام رضا(ع)افزود: پیاده روی میلیونی اربعین در تاریخ اسلام بی سابقه است؛ این حرکت پاسخگویی به همه جنگ ها و تلاش دشمنان علیه انقلاب اسلامی است. وی ادامه داد: از چهار سال پیش که پیاده روی اربعین اوج گرفته است دشمنان ابتدا با سکوت خود خواستند این حرکت را بی اهمیت جلوه دهند اما هرچه بر حضور مردم در این پیاده روی افزوده شد، آنها هم با نقشه های مختلف به دنبال مقابله با این حرکت برخواستند. وی با بیان اینکه دشمنان به تازگی غائله ای که به وسیله عوامل مزدور خود در عراق ایجاد کردند به دنبال تاثیر گذاری و کاهش حضور مردم در پیاده روی اربعین بود افزود: در این زمینه با اجیر کردن یک جاسوس با قیافه روحانی  قصد انحراف اذهان مردم را داشتند اما خدا آنها را رسوا کرد و عکس این جاسوس با زن فرمانده اطلاعات ارتش اسرائیل در فضای مجازی منتشر شد و آنها را رسوا شدند و تیر آنها به سنگ خورد. نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: انقلاب اسلامی در سال های اخیر مورد بی‌سابقه‌ترین حملات و تهاجم چند ضلعی و ترکیبی دشمن قرار گرفته است.
وی، فشار و جنگ اقتصادی و تحریم، پخش شایعه، تهمت و دروغ علیه مسئولان، تحریف وقایع و زیبا جلوه دادن نظام طاغوت از طریق ساخت فیلم و نوشتن کتاب را از برنامه‌های دشمن علیه انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: دشمنان همچنین سخت ترین جنگهای نیابتی به صورت نظامی، امنیتی و تروریستی با ایجاد طالبان و داعش و نیز سهمگین ترین جنگ دیپلماتیک و سیاسی برای شکستن جریان مقاومت و برهم زدن آن در کنار شدیدترین تهاجم فرهنگی را علیه انقلاب اسلامی ایجاد کرده‌اند که در همه این ها شکست خورده اند.
 آبت الله علم الهدی افزود: عشق مردم به امام حسین(ع) نقش مهمی در شکست نقشه های دشمن داشته است. وی با قدردانی از مسئولان دولتی و نهادهای مختلف که با اخلاص در برگزاری هر چه باشکوه تر پیاده روی اربعین خدمت رسانی می کنند اظهار داشت: امسال دست کم چهارمیلیون نفر از ایران به مراسم پیاده روی اربعین رفته اند که فراتر از پیش بینی ها بوده است و ارائه خدمت به این جمعیت انبوه برای کشور عراق امکان پذیر نیست. خطیب جمعه مشهد گفت: از مردم و مسئولان می‌خواهیم هر چه بیشتر به مواکب کمک کنند؛ مسوولان موانع بورکراسی را از سر راه بردارند و مردم هم نذورات غذای خود را به مواکب اهداء کنند.
آیت الله علم الهدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر رعایت حیا و عفت در جامعه و در جلسات مختلف اجتماعی گفت: در کلاس درس دانشگاه ها که متاسفانه به صورت مختلط برگزار می شود بزرگترین آفت فقدان حیا در این کلاسها است که دختر و پسر نامحرم در کنار هم می نشینند؛ یک زمانی موضوع تفکیک جنسیتی مطرح شد که به علت برخی برخوردهای عناصر مغرض به جایی نرسید. وی همچنین در بخش دیگری از سخنتنش با تاکید بر رعایت عفت در جامعه قناعت، دوری از آلودگی اخلاقی و مهار هوا و هوس را از عناصر عفت عنوان کرد و گفت: اگر می خواهیم دین و آبرو داشته باشیم در همه مراحل زندگی از جوانی تا پیری این نکات را رعایت کنیم.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  فعالیت ۵۳ مرکز دیالیز خراسان رضوی در ایام نوروز
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *