اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

پیشرفت تکنولوژی وفضای مجازی نباید باعث دین زدگی شود

پیشرفت تکنولوژی وفضای مجازی نباید باعث دین زدگی شود

به گزارش خبرنگار مهر، مولوی غلام نبی توکلی ظهر چهارشنبه در چهارمین نشست تخصصی مشترک علمای شیعه و اهل سنت مناطق تلفیقی خراسان رضوی که در مجتمع فرهنگی کارگران مشهد برگزار شد اظهار کرد: آسیب های اجتماعی موضوع مهمی است و علما باید به این حوزه توجه ویژه ای داشته باشند.

وی افزود: با پیشرفت انقلاب صنعتی و تکنولوژی در جهان، آسیب ها اجتماعی تاثیر بیشتری بر زندگی گذاشته و باعث دور شدن مردم از دین و مذهب شده است.

خبر جدید  برگزاری مناجات‌خوانی بامدادی در حرم رضوی

امام جمعه اهل سنت تایباد تاکید کرد: پیشرفت هایی که در دنیا به وجود آمده نباید باعث دین زدگی شود. فضای مجازی برای استفاده درست و بهینه بشر است اما متاسفانه برخلاف آنچه که ساخته شده مورد استفاده قرار می گیرد.

وی گفت: ائمه جماعات در این راستا نقش مهمی را بر عهده دارند و یکی از مسائلی که نمی توانیم با جوانان ارتباط برقرار کنیم فاصله بین‌ جوانان و روحانیت است. متاسفانه امروز خیلی از جوانان با نماز و روزه بیگانه هستند.

خبر جدید  چمنیان: کی‌روش می‌تواند رقبا را غافلگیر کند/ عملکرد بازیکنان هجومی برابر ترکیه، امیدوارمان کرد

توکلی ابراز کرد: اولین عامل آسیب های اجتماعی عدم پاییندی خانواده ها به ارزش های دینی است و آشفتگی کانون خانواده، فقر، دوستان ناباب، محیط و فقر فرهنگی از دیگر موارد محسوب می شود و رسانه ها وظیفه بزرگی در کاهش آسیب های فضای مجازی دارند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  نتایج مسابقات قهرمانی کشتی خردسالان کشور اعلام شد


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *