اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

پیشرفت های انقلاب در ۴۰ سال گذشته چشمگیر بوده است

پیشرفت های انقلاب در ۴۰ سال گذشته چشمگیر بوده است

محمدهادی عبدخدایی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با دستاوردهای انقلاب اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب چه داخلی و چه خارجی بسیار ارزنده است. البته به نقطه آرمانی و ایده‌آل خود نرسیده ایم و تا آن نقطه فاصله داریم اما نسبت به گذشته انقلاب پیشرفت های زیادی داشته ایم.

وی با ذکر مثالی افزود: زمانیکه انقلاب اسلامی ایران پیروز شد آمار دانشجویان ۱۵۷ هزار نفر بود و اکنون حدود ۴ میلیون دانشجو داریم. سطح فرهیختگی جامعه بالا رفته است و در کار و شغل نقطه ضعف وجود دارد اما از لحاظ درس و تحصیل رشد پیدا کرده ایم. همچنین تعداد خانم های پزشک در قبل از انقلاب به تعداد انگشتان دست نمی رسید اما  حالا چندین هزار خانم پزشک در رده های مختلف وجود دارد.

خبر جدید  برگزاری دوره تخصصی آموزش مربی‌گری سرود در مشهد

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: قبل از انقلاب از لحاظ وجهه جهانی، ایران یک کشور استعمار زده ای بود که در داخلش حاکمیت وجود نداشت اما اکنون همه چیز به عهده خودمان است و رئیس جمهور منتخب مان است. در راس دشمنان ما آمریکا است و کشورهای دیگر استعمارگر مخالف ما هستند اما ما توانسته ایم ۴۰ سال مقاومت و در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی کنیم.

خبر جدید  تزلزل مقدسات، هدف هجمه های اقتصادی دشمن

وی ادامه داد: در جنگ ۸ ساله، یک وجب از خاک ما در اختیار دشمن قرار نگرفت و جوانان جان بر کف ما مقاومت کردند. در حال حاضر مشکلی که داریم اختلاف طبقاتی است و باید این اشکال از بین برود و سرمایه هایی مانند تسهیلات بانک در اختیار عموم طبقات قرار گیرد. باید مدیریت صحیح و برنامه ریزی قوی انجام شود.

خبر جدید  رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله ۲ در مشهد

عبدخدایی تاکید کرد: اگر جوانان مهارت داشته باشند و در کنار علم، فناوری بیاموزند می توانند کشور را رشد دهند.اگر با قاچاق مبارزه و از تولیدات داخلی استفاده شود کشورمان رشد پیدا می کند اما اگر دروازه ها باز باشد تولید داخلی صدمه می بیند. 

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *