اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

پیش‌بینی رشد ۸ درصدی ورود زائران و مسافران نوروزی به خراسان رضوی

پیش‌بینی رشد ۸ درصدی ورود زائران و مسافران نوروزی به خراسان رضوی

پیشبینی رشد 8درصدی ورود زائران و مسافران نوروزی به خراسان رضویبه گزارش ایکنا از خراسانرضوی و به نقل از ادارهکل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان اظهار کرد: با توجه به تجربه چند ساله تشکیل ستاد خدمات سفر، هر سال شاهد ارتقای سطح کمی و کیفی برنامهریزیها برای خدمترسانی به زائران و مسافران ورودی به مشهد مقدس و خراسانرضوی در ایام تعطیلات نوروز هستیم.

وی افزود: با توجه به همزمانی نوروز باستانی و آغاز فصل بهار با ماه پرفضیلت رجب، در تعطیلات نوروز ۹۸ شاهد ورود حجم قابل ملاحظهای از زائران به مشهد خواهیم بود و به همین دلیل ضرورت دارد که بهطور شایسته زمینه خدمترسانی فراهم شود.

استاندار خراسانرضوی با اشاره به پیشبینی رشد ۸ درصدی ورود زائران و مسافران نوروزی اظهار کرد: به عنوان میزبان باید تمام تلاش خود را برای میهماننوازی شایسته و درخور شأن حضرت رضا(ع) به کار بگیریم تا زائران و مسافران پس از اتمام تعطیلات نوروز، همراه با خاطراتی خوش، به شهرهای خود بازگردند.

وی بر لزوم ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی در حوزه خدمترسانی به زائران و مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت: باید در قالب نظرسنجی یا هر مکانیزم مشخص دیگری، نقاط ضعف خدمترسانی در سالهای گذشته مورد ارزیابی قرار گیرد تا از این طریق زمینه تدوین نقشه راه برای بهبود کمی و کیفی برنامه ریزیها در حوزه میزبانی از زائران فراهم شود.

رزمحسینی ادامه داد: خراسان رضوی ظرفیتهای فراوانی در حوزه میراث فرهنگی دارد که به همین دلیل برخی از هم وطنان در ایام تعطیلات نوروز برای استفاده از جاذبههای گردشکری و میراثی به استان سفر میکنند و دستگاههای اجرایی باید به نحو مطلوبی از آنها پذیرایی کنند.

خبر جدید  امام موسی صدر در تعامل با جریان‌ها نگاه صنفی نداشت

استاندار خراسان رضوی از تصادفات جادهای به عنوان یکی از دغدغههای اصلی مردم و مسئولان یاد کرد و گفت: به منظور کاهش تلفات ناشی از تصادفات جادهای، باید پلیس راهور کنترلهای ترافیکی لازم را در سطح جادههای خراسان رضوی انجام داده و در صورت ضرورت هماهنگیهای لازم را با وزارت کشور و پلیس راهور استانهای همجوار انجام دهد.

وی افزود: رادیو زیارت و شبکه سیمای خراسان رضوی هم باید به صورت ویژه، به حوزه آداب میزبانی و میهمانی از زائران و مسافران ورود کرده و با تولید برنامههای محتوایی، زمینه فرهنگسازی در جامعه را فراهم کند.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: برای ارائه آموزشهای لازم در حوزه میزبانی از زائران میتوان از ظرفیت فضای مجازی به عنوان بستری ارزان و قابل دسترس، در قالب انتشار کلیپهای آموزشی استفاده کرد.

وی به مدیران دستگاههای اجرایی تاکید کرد در ایام تعطیلات نوروز در محل کار خود حضور داشته باشند و گفت: مدیران در ایام پیشرو تا جایی که امکان دارد از حوزه ماموریتی خود خارج نشوند و در صورت ضرورت، هماهنگیهای لازم را با ستاد هماهنگی خدمات سفر انجام دهند تا در روند خدمترسانی به زائران و مسافران خللی ایجاد نشود.

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *