اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

پیش بینی افزایش۸ درصدی سفر زائران به مشهد در نوروز ۹۸

پیش بینی افزایش۸ درصدی سفر زائران به مشهد در نوروز ۹۸

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فروزان ظهر شنبه در نشست خبری که به بهانه ورود نخستین قطار نوروزی به ایستگاه راه آهن مشهد برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به طولانی شدن تعطیلات و ایام رجبیه پیش بینی می‌کنیم که امسال با رشد هشت درصدی زائران مواجه باشیم.

وی افزود: خوشبختانه در سال ۹۷، شاهد رشد ۲۰ درصدی جابه‌جایی سفرها بدون اضافه کردن ناوگان بودیم و امسال مردم رشت هم می‌توانند به واسطه راه اندازی راه آهن مشهد-رشت، به راحتی به مشهد سفر کنند.علاوه بر این ۹۱ رام قطار، ۸ قطار گردشگری و ۱۸۰ پرواز از امروز رفت و برگشت زائران نوروزی بر عهده دارند.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: امسال شعار محوری ما در ستاد خدمات سفر «توزیع سفر، توزیع ثروت» است چراکه گردشگری سومین صنعت برتر درآمد زا در جهان است اما ایران کمتر از ۵ درصد از آن بهره می‌برد.

فروزان ادامه داد: از سال ۹۶ خدمات برای فعال‌تر شدن حضور مردم در گردشگری صورت گرفت که ایجاد بوم گردی، قطارهای گردشگری و مشهد گردی و شهرستان گردی از جمله این اقدامات بود تا بتوانیم توزیع ثروت را بهترین وجه انجام دهیم. همچنین تلاش کردیم این توزیع ثروت را زمانی محقق کنیم که نظارت کافی بر افزایش قیمت‌ها وجود داشته باشد، به همین دلیل امسال در حوزه خدمات بلیتی برای تعطیلات نوروز افزایش قیمت نداریم به غیر از فرودگاه‌ها که با حذف کامل پروازهای چارتری نرخ آن به صورت رقابتی است.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد محیطی با نشاط برای مردم، افزود: در سطح استان با همکاری دستگاه‌ها برنامه‌های هنری برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است.

خبر جدید  آستان قدس سازمانی خصوصی نیست/ چیزی نباید مانع زیارت آسان زائران شود

فروزان با بیان اینکه طرح ۲۰-۲۰ کمیته امداد امام خمینی از جمله مواردی است که در فرهنگ ایرانی و اسلامی وجود دارد، خاطر نشان کرد: ترویج صدقه دادن و بیمه کردن سفرهای از جمله فوایدی است که این طرح با قربانی کردن گوسفند در هنگام ورود نخستین قطار نوروزی به ایستگاه راه آهن مشهد انجام داده است. همچنین این نوید را می‌دهیم که طی امروز و فردا این طرح در سراسر استان اجرایی شود.

کد خبر ۴۵۶۹۵۹۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *