اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

چهار دفتر تسهیل گری امور محله در تربت حیدریه فعال است

چهار دفتر تسهیل گری امور محله در تربت حیدریه فعال است

به گزارش ایرنا، علی رستمی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی ستاد بازآفرینی شهری افزود: هدف اصلی در این ستاد، ارتقای کیفی سطح زندگی ساکنان محلات هدف است و این امر با مشارکت بیش از پیش مردم محقق خواهد شد.
وی اظهار داشت: تربت حیدریه شهری با ویژگی های خاص است به گونه ای که در شعاع ۱۵ کیلومتری شهر، جامعه روستایی ساکن هستند و حتی در داخل بافت شهری نیز محلاتی وجود دارد که کمتر توسعه یافته هستند.
وی گفت: هم اکنون یک پنجم جمعیت شهری برابر با ۳۰ هزار نفر، حاشیه نشین هستند که باید خدمات بیشتری به آنها ارایه کرد.
رستمی افزود: در شهر تربت حیدریه، ۶ محله هدف وجود دارد که تاکنون در چهار محله آن دفاتر تسهیل گری راه اندازی شده و دفتر تسهیل گری در محله شهید چمران به علت مشارکت بسیار ساکنان و همراهی اداره آموزش و پرورش، یکی از دفاتر نمونه در استان است.
وی اظهار داشت: با بررسی صورت گرفته ، شهر تربت حیدریه از نظر تهیه و تصویب طرح مطالعاتی بازآفرینی پایدار شهری و اجرای طرح های مصوب، از جمله شهرهای پیشگام در خراسان رضوی است و به گفته مسئولان ذیربط ، در هیچ یک از شهرهای استان اعضای ستاد بازآفرینی موفق به باز تولید و راه اندازی دفتر تسهیل گری محله با این حجم از فعالیت های کیفی و کمی نشده اند.
رستمی گفت: آسفالت ۲۰ هزار متر مربع از کوچه ها، احداث جدول، در اختیار قرار دادن زمین برای احداث خانه محله با اعتبار حدود ۱۷ میلیارد ریال از جمله اقدام های شهرداری تربت حیدریه بوده است که جای تقدیر دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.
۷۰۷۹/ ۶۰۵۳

خبر جدید  ذخایر خونی در خراسان رضوی کاهش یافت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *