اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

چهار واحد صنعتی خراسان رضوی به عنوان واحد سبز معرفی شدند

چهار واحد صنعتی خراسان رضوی به عنوان واحد سبز معرفی شدند

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی گفت: انتخاب واحدهای سبز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر تقویت نگرش و رویکردهای زیست محیطی بین صاحبان واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی، موجب ترغیب دیگر واحدها برای رفع آلایندگی و گام موثر در ایجاد رقابت سازنده همگام با توسعه پایدار در کشور است.
وی برقراری تعامل و ارتباط سازنده بین محیط زیست و صنعت در راستای تبادل تجربیات و دستاوردها و همچنین ارتقای دانش و فرهنگ محیط زیست پاک در کشور را در خور تقدیر دانست و افزود: استقرار سیستم پایش آلاینده‌ ها و سیستم بازیافت، توسعه فضای سبز، مصرف بهینه انرژی و استفاده از انرژی ‌های پاک و استقرار پایش لحظه ‌ای آلاینده ‌ها جزو شاخصهای انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز بوده است.
وی اظهار داشت: هرسال طی فراخوانی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، تمام واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی عملکرد زیست محیطی و مستندات مرتبط با رعایت الزامات و دستورالعملهای زیست محیطی مجموعه خود را به صورت خود اظهاری به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه می دهند.
همتی گفت: امسال نیز در پی بررسی و گزینش واحد های برتر، شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان، شرکت سیمان زاوه و شرکت ایران خودرو خراسان به عنوان واحدهای صنعتی سبز و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد نیز به عنوان واحد خدماتی سبز در فهرست واحدهای سبز کشور جای گرفتند.
وی افزود: واحدهای یاد شده در سال ۱۳۹۶ در زمینه رعایت ملاحظات و اشاعه فرهنگ زیست محیطی اقدامات قابل توجه و چشمگیر داشته اند و بر اساس معیار تعیین شده و به تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست، تلاش آنها قابل تقدیر تشخیص داده شده است.
وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش این است که بستری برای ایجاد ارتباط بین واحدهای تولیدی و خدماتی سبز و ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها فراهم شود.
۷۴۹۶ / ۶۰۵۳

خبر جدید  گل محمدی: کسب سهمیه آسیا به دست خود ما است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *