استاندار خراسان رضوی گفت: کارآفرین‌های واقعی باید محور توسعه شهرستان‌ها باشند و باید شرایطی فراهم بشود که آنها فرمان اداره اقتصادی جامعه را به دست بگیرند. " />کارآفرین‌های واقعی باید فرمان اقتصاد جامعه را به‌دست بگیرند | اخبار مشهد خراسان ما - Part 65228
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کارآفرین‌های واقعی باید فرمان اقتصاد جامعه را به‌دست بگیرند

کارآفرین‌های واقعی باید فرمان اقتصاد جامعه را به‌دست بگیرند

به گزارش گروه اسانهای خبرگزاری آنا از استانداری خراسانرضوی، علیرضا رزمحسینی در جلسه کارگروه اشتغال که در محل استانداری تشکیل شد گفت: درست است که حرف از اشتغالزایی و کارآفرینی مطرح میشود؛ اما نباید فراموش کنیم که در چه شرایطی به سر میبریم.

وی افزود: ما در شرایط جنگ اقتصادی هستیم پس بدیهی است که به اهداف خودمان به صورت کامل نرسیم و چهبسا که برخی از واحدهای ما به تعطیلی کشیده شده باشند.

استاندار خراسانرضوی در همین راستا اضافه کرد: در علت ایجاد این شرایط خاص که ما حتی در تأمین اقلام ضروری مردم با کاستیهایی روبهرو هستیم نمیتوان تحریمها و سوءمدیریتها را نادیده گرفت؛ اما تلاش میشود از این شرایط خارج شویم و برای این کار لازم است که نخست از خودمان آغاز کنیم و در همین شهرستانها شرایطی فراهم بشود که کارآفرینهای واقعی فرمان اداره اقتصادی جامعه را به دست بگیرند.

رزمحسینی با بیان اینکه افراد موفق باید محور توسعه شهرستانها باشند، اضافه کرد: در صورت تحقق کامل این بستر، آنها ظرفیت شغل جدید را در شهر مربوطه به وجود خواهند آورد؛ بنابراین امیدواریم این اتفاق بیفتد.

استاندار خراسانرضوی تصریح کرد: از سال آینده هرگونه تسهیلاتی را که بخواهیم ارائه کنیم در چارچوب مدل اقتصاد مقاومتی خواهد بود، به این صورت که دولت، معینهای اقتصاد مقاومتی و افراد جویای کار هر کدام سهم خود را میپردازند؛ بنابراین اگر بخواهیم کار جدیدی در استان انجام دهیم باید همه از مدل اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم تا بتوانیم تحولی را در استان به وجود بیاوریم.

رزمحسینی با ذکر این نکته که مدیریت منابع در استان بهدرستی انجام نشده است، خاطرنشان کرد: باید منابع جدید خلق کنیم و بعد از اینکه آن را تجهیز کردیم در اختیار اهلش قرار دهیم؛ چون آمار شغلی که باید در استان ایجاد شود تلاش زیادی میخواهد اما در کنار این باید مراقب باشیم واحدهای صنعتی نیز تعطیل نشوند.

خبر جدید  نمایشگاه پیام آور رحمت در کتابخانه آیت‌الله قزوینی برگزار می‌شود

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *