اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کاردینال‌های فرانسوی از حرم مطهر رضوی بازدید کردند

کاردینال‌های فرانسوی از حرم مطهر رضوی بازدید کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، گروه ۴ نفره متشکل از کاردینال‌های فرانسه صبح پنج شنبه از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی دیدن کردند و از نزدیک با گنجینه‌های نفایس موجود در مجموعه حرم مطهر رضوی از جمله موزه مرکزی و موزه فرش آستان قدس رضوی آشنا شدند.

راهب روبرت لوگال اسقف اعظم تولوز در حاشیه این بازدید گفت: حضور در این بارگاه منور، حسی بسیار روحانی و ملکوتی در من ایجاد کرد و مشاهده خیل عظیم نمازگزاران در صفوفی مرتب این حس را در من مضاعف کرده است.

وی تصریح کرد: با مشاهده جمعیت زیادی که در این مکان در حال عبادت هستند دریافتم که این بندگان خوب الهی چه زیبا با خدای خود راز و نیاز می‌کنند و قطعا پروردگار نیز به آنان توجه و عنایت ویژه‌ای دارد.

خبر جدید  از تأخیر متسابقان در محل آزمون تا رقابت قرآنی که از تلاوت قرآن محروم بود

این اسقف اعظم ابراز کرد: شناخت کاملی از دین مبین اسلام ندارم اما این را می‌دانم که مسلمانان دارای ۱۲امام معصوم(ع) هستند و مسلمانان توجه و عنایت ویژه‌ای به این بزرگواران دارند.

وی ادامه داد: مشاهده نفایس و گنجینه‌های بی‌نظیر به ویژه قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار(ع) و تابلوهای موجود در موزه آستان قدس رضوی، من را به یاد ۱۲ تن از شاگردان و حواریون حضرت عیسی(ع) انداخت که یاور ایشان بودند.

روبرت لوگال با اشاره به صفوف منظم نمازگزاران در حرم مطهر رضوی گفت: لحظات عبادی و نورانی اقامه نماز و صفوف نمازگزاران در این بارگاه منور بسیار برای من قابل توجه بود. ما نیز نمونه این صحنه‌های زیبا را در جنوب فرانسه مشاهده می‌کنیم. مکانی مختص عبادت و اقامه نماز جماعت ویژه مسلمانان در این منطقه از کشورمان وجود دارد که بسیار شبیه به این بارگاه نورانی است.

خبر جدید  هجدهمین اعتکاف دانشجویی در حرم مطهر رضوی برگزار می شود

قرآن قلب مفاهیم الهی برای مسلمانان است

کاردینال هانری دلهوگ ریاست حوزه علمیه مستقر در پاریس و رئیس اسبق دانشگاه کاتولیک نیز در حاشیه این بازدید با بیان اینکه قلب دریافت مفاهیم الهی برای مسیحیت وجود حضرت عیسی(ع) و برای مسلمان وجود کتاب مقدس قرآن است، اظهار کرد: وقتی کسی در حال عبادت است به تجربه حقیقی در ایمان خود رسیده است.

هانری دلهوگ ادامه داد: ما باید به مجموعه کتبی که وحی شده است توجه کنیم و با مطالعه و دقت بیشتر در این کتاب‌های مقدس در می‌یابیم که نقاط مشترک عبادی در این کتاب‌ها وجود دارد.

خبر جدید  کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم قرار گرفت

گفتنی است: این گروه که برای نخستین بار به این بارگاه مشرف شده بودند از گنجینه هدایای مقام معظم رهبری، موزه استاد فرشچیان، موزه قرآن و قرآن‌های نفیس از جمله قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار(ع) دیدن کردند. تابلو تعزیه‌خوانی وقایع روز عاشورا که با حاشیه ترجیع بند محتشم کاشانی به خط نستعلیق و در اوایل دوره قاجار تهیه شده است از بخش‌های جذاب برای این گروه بود که دقایقی را صرف دیدن این اثر هنری کردند.

کد خبر ۴۵۰۹۱۷۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *