اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کاردینال‌های فرانسوی از حرم مطهر رضوی بازدید کردند

کاردینال‌های فرانسوی از حرم مطهر رضوی بازدید کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، گروه ۴ نفره متشکل از کاردینال‌های فرانسه صبح پنج شنبه از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی دیدن کردند و از نزدیک با گنجینه‌های نفایس موجود در مجموعه حرم مطهر رضوی از جمله موزه مرکزی و موزه فرش آستان قدس رضوی آشنا شدند.

راهب روبرت لوگال اسقف اعظم تولوز در حاشیه این بازدید گفت: حضور در این بارگاه منور، حسی بسیار روحانی و ملکوتی در من ایجاد کرد و مشاهده خیل عظیم نمازگزاران در صفوفی مرتب این حس را در من مضاعف کرده است.

وی تصریح کرد: با مشاهده جمعیت زیادی که در این مکان در حال عبادت هستند دریافتم که این بندگان خوب الهی چه زیبا با خدای خود راز و نیاز می‌کنند و قطعا پروردگار نیز به آنان توجه و عنایت ویژه‌ای دارد.

خبر جدید  اجتماع عظیم عزاداران فاطمی در حرم رضوی برگزار می‌شود

این اسقف اعظم ابراز کرد: شناخت کاملی از دین مبین اسلام ندارم اما این را می‌دانم که مسلمانان دارای ۱۲امام معصوم(ع) هستند و مسلمانان توجه و عنایت ویژه‌ای به این بزرگواران دارند.

وی ادامه داد: مشاهده نفایس و گنجینه‌های بی‌نظیر به ویژه قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار(ع) و تابلوهای موجود در موزه آستان قدس رضوی، من را به یاد ۱۲ تن از شاگردان و حواریون حضرت عیسی(ع) انداخت که یاور ایشان بودند.

روبرت لوگال با اشاره به صفوف منظم نمازگزاران در حرم مطهر رضوی گفت: لحظات عبادی و نورانی اقامه نماز و صفوف نمازگزاران در این بارگاه منور بسیار برای من قابل توجه بود. ما نیز نمونه این صحنه‌های زیبا را در جنوب فرانسه مشاهده می‌کنیم. مکانی مختص عبادت و اقامه نماز جماعت ویژه مسلمانان در این منطقه از کشورمان وجود دارد که بسیار شبیه به این بارگاه نورانی است.

خبر جدید  سقوط کودک در رودخانه کشف رود/نیروهای امدادی در جستجو هستند

قرآن قلب مفاهیم الهی برای مسلمانان است

کاردینال هانری دلهوگ ریاست حوزه علمیه مستقر در پاریس و رئیس اسبق دانشگاه کاتولیک نیز در حاشیه این بازدید با بیان اینکه قلب دریافت مفاهیم الهی برای مسیحیت وجود حضرت عیسی(ع) و برای مسلمان وجود کتاب مقدس قرآن است، اظهار کرد: وقتی کسی در حال عبادت است به تجربه حقیقی در ایمان خود رسیده است.

هانری دلهوگ ادامه داد: ما باید به مجموعه کتبی که وحی شده است توجه کنیم و با مطالعه و دقت بیشتر در این کتاب‌های مقدس در می‌یابیم که نقاط مشترک عبادی در این کتاب‌ها وجود دارد.

خبر جدید  شکست استقلال برابر پدیده در نیمه اول/ نمایشی جذاب در ورزشگاه زیبا

گفتنی است: این گروه که برای نخستین بار به این بارگاه مشرف شده بودند از گنجینه هدایای مقام معظم رهبری، موزه استاد فرشچیان، موزه قرآن و قرآن‌های نفیس از جمله قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار(ع) دیدن کردند. تابلو تعزیه‌خوانی وقایع روز عاشورا که با حاشیه ترجیع بند محتشم کاشانی به خط نستعلیق و در اوایل دوره قاجار تهیه شده است از بخش‌های جذاب برای این گروه بود که دقایقی را صرف دیدن این اثر هنری کردند.

کد خبر ۴۵۰۹۱۷۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *