اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کارگر در محیط کار باید احساس امنیت کند

کارگر در محیط کار باید احساس امنیت کند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: در محیط‌های کارگری باید فضای کار به گونه‌ای باشد که کارگر احساس امنیت کند.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد سنجری در بازدید از کارخانجات ریسندگی، بافندگی و پوشاک جامعه گفت: امروزه شرایط و موقعیت اقتصادی کشور و استان در مباحث اشتغال همه ما را وادار میکند در هر موقعیتی که هستیم به بحث اشتغال به عنوان یک مسئولیت اجتماعی توجه و نگاه کنیم.

وی لازمه پویایی هر ملتی را داشتن اشتغال برشمرد و اظهار داشت: ملت ایران به عنوان یک ملت زنده و شاداب در جهان مطرح بوده و برای حفظ این روحیه، بایدبه فرهنگسازی و کارآفرینی اهتمام جدی داده شود.در محیطهای کارگری باید فضای کار به گونهای باشد که کارگر احساس امنیت کند.

خبر جدید  توجه ویژه به محور گردشگری تربت جام ضروری است

این مقام مسئول افزود: خوشبختانه امروزه با رشد فرهنگ کار، کارگران و کارفرمایان خود را شریک واقعی یکدیگر میدانند و باور دارند کارگر و کارفرما در مقابل یکدیگر نیستند. اولویت من و همکارانم نیز در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی عنوان یک بخش دولتی حفظ اشتغال موجود و صیانت از نیروی کار است.

خبر جدید  گشت امداد هوایی در نوروز ۹۸ طی یکی، دو روز در شهرستان خواهیم داشت

سنجری درباره مشمولان قانون سخت و زیانآور تصریح کرد: کارهای سخت و زیانآور، کارهایی است که در آنها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار، غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیتهای طبیعی (جسمی و روانی) در وی ایجاد شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن بوده و به توان با به کارگیری تمهیدات فنی، مهندسی، بهداشتی و ایمنی و غیره صفت سخت و زیانآور بودن را از آن مشاغل کاهش یا حذف کرد.

خبر جدید  همه ارکان حکومت باید برای مقابله با کم‌آبی پای کار بیایند

وی با بیان اینکه اجرای آئیننامه بازنشستگی در مشاغل سخت و زیانآور در جهت صیانت از سلامت جسمی و روانی بیمهشدگان است، خاطرنشان کرد: مطابق این آئیننامه عوامل زیانآور باید در کارگاهها کاهش یافته یا از بین برود تا از این طریق نیروی کار در فضایی ایمن فعالیت کرده و پس از دوران بازنشستگی در سلامت کامل به زندگی اجتماعی خود ادامه دهد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *