اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کارگر در محیط کار باید احساس امنیت کند

کارگر در محیط کار باید احساس امنیت کند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: در محیط‌های کارگری باید فضای کار به گونه‌ای باشد که کارگر احساس امنیت کند.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد سنجری در بازدید از کارخانجات ریسندگی، بافندگی و پوشاک جامعه گفت: امروزه شرایط و موقعیت اقتصادی کشور و استان در مباحث اشتغال همه ما را وادار میکند در هر موقعیتی که هستیم به بحث اشتغال به عنوان یک مسئولیت اجتماعی توجه و نگاه کنیم.

وی لازمه پویایی هر ملتی را داشتن اشتغال برشمرد و اظهار داشت: ملت ایران به عنوان یک ملت زنده و شاداب در جهان مطرح بوده و برای حفظ این روحیه، بایدبه فرهنگسازی و کارآفرینی اهتمام جدی داده شود.در محیطهای کارگری باید فضای کار به گونهای باشد که کارگر احساس امنیت کند.

خبر جدید  شهردار نیشابور استعفا داد

این مقام مسئول افزود: خوشبختانه امروزه با رشد فرهنگ کار، کارگران و کارفرمایان خود را شریک واقعی یکدیگر میدانند و باور دارند کارگر و کارفرما در مقابل یکدیگر نیستند. اولویت من و همکارانم نیز در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی عنوان یک بخش دولتی حفظ اشتغال موجود و صیانت از نیروی کار است.

خبر جدید  رونق تولید با رویکرد مشارکت مردم محور توسعه همه جانبه را به دنبال دارد

سنجری درباره مشمولان قانون سخت و زیانآور تصریح کرد: کارهای سخت و زیانآور، کارهایی است که در آنها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار، غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیتهای طبیعی (جسمی و روانی) در وی ایجاد شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن بوده و به توان با به کارگیری تمهیدات فنی، مهندسی، بهداشتی و ایمنی و غیره صفت سخت و زیانآور بودن را از آن مشاغل کاهش یا حذف کرد.

خبر جدید  تکانه‌های تحریم دهک‌های پایین جامعه را له می‌کند/حل مشکلات کشور با توقف مهاجرت

وی با بیان اینکه اجرای آئیننامه بازنشستگی در مشاغل سخت و زیانآور در جهت صیانت از سلامت جسمی و روانی بیمهشدگان است، خاطرنشان کرد: مطابق این آئیننامه عوامل زیانآور باید در کارگاهها کاهش یافته یا از بین برود تا از این طریق نیروی کار در فضایی ایمن فعالیت کرده و پس از دوران بازنشستگی در سلامت کامل به زندگی اجتماعی خود ادامه دهد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *