اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

کاشت نهال به یاد ۱۴۶ شهید مه‌ولات

کاشت نهال به یاد ۱۴۶ شهید مه‌ولات

رئیس اداره بنیاد شهید مه ولات گفت: به مناسبت روز بزرگداشت شهدا به نام و یاد ۱۴۶ شهید شهرستان ۱۴۶ اصله نهال کاشته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ رمضانی در شورای مشورتی و جلسه‌ بزرگداشت شهید در محل فرمانداری شهرستان مه‌ولات اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسات ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد جامعه است و ما باید به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی افزود: به مناسبت روز بزرگداشت شهدا مطالبی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و برنامه‌های بزرگداشت شهید از ۱۵ اسفند آغاز و تا ۲۲ اسفند ادامه خواهد داشت.

خبر جدید  شب شعر انقلاب در مهدیه امام خامنه‌ای مشهد برگزار شد

وی در خصوص برنامه‌های بنیاد شهید تصریح کرد: در همین راستا به نام و یاد ۱۴۶ شهید شهرستان ۱۴۶ اصله نهال کاشته خواهد شد.

مسئول بنیاد شهید مه‌ولات ادامه داد: دیدار و سرکشی از خانواده‌های شهدا، راهپیمایی بزرگ خانوادگی در محل مزار شهید گمنام، مراسم شبی با قرآن، برگزاری مراسم ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران در محل امام زاده سید محمد محترم و همایش بزرگداشت شهدا از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید مه ولات است که با همکاری ادارات شهرستان برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

وی عنوان کرد: حرکت همه مسوولان باید به گونه‌ای باشد تا فرهنگ ایثار وشهادت را نسل به نسل انتقال داده و در بین جوانان ون وجوانان ترویج دهند تا با ایثار و شهادت بیشتر آشنا شوند.

خبر جدید  ارسال ۷۷۰ اثر به دبیرخانه جشنواره استان ابوذر
رمضانی گفت: به منظور ارج نهادن به شهدا، ایثارگران و آزادگان شب شعر توسط ادره ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد تا با تکثیر آن این فرهنگ به نسل‌های بعدی انتقال داده شود.

وی خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم تا فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی را به نسل‌های آتی منتقل کنیم و پیام شهدا را همیشه زنده نگه داریم

 

در ادامه فرماندار مه ولات ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب گفت: انقلاب، ثمره خون هزاران شهید است که توانستند با از خودگذشتگی و ایثارشان در برابر رژیم پهلوی بایستند و نهال انقلاب را به بار نشانند و امروز این وظیفه ما مسوولین است که از درخت تنومند انقلاب که به دستمان سپرده شده حفاظت و حراست نموده و دنباله رو راه شهدا باشیم.

خبر جدید  صرفه جویی حدود 17 میلیون لیتر بنزین در سبزوار

وی در ادامه با اشاره به آیه شریفه «و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون» گفت: این نوع نگرش در بین مردم و مسلمانان باعث این شد تا مردم در زمان انقلاب در برابر رژیم تا دندان مسلح پهلوی به مقابله برخیزند و تا پای جان استقامت نمایند و بعد از آن نیز توطئه‌های دشمنان یکی پس از دیگری به فضل الهی و ایثارگری مردم انقلابی به شکست منجر شود.

گفتنی است؛ شهرستان مه ولات ۱۴۶ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *