اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

 کالای قاچاق در خراسان رضوی کاهش یافته است

 کالای قاچاق در خراسان رضوی کاهش یافته است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهیم افشاری ظهر دوشنبه در مراسم معرفی شهر فیروزه به عنوان شهری عاری از کالای قاچاق اظهار کرد: ملت ایران از امنیت کامل و قدرت زیادی در منطقه برخودار است و این قدرت به تمام دنیا ثابت شده است.

وی افزود: ما کشوری هستیم که از جهات مختلف با ابرقدرت ها مشکل داریم و نمی توانیم زیربار ذلت برویم و آنها تولید و صادرات ما را تحریم کرده اند.

خبر جدید  مردم نیشابور آماده استقبال از رئیس جمهور

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر توانمندی های داخلی است و ایران نسبت به توانایی های خود می تواند در برابر تحریم ها مقاومت کند.

وی اظهار کرد: در سال ۹۲ واردات کالای قاچاق رو به افزایش بوده و این کالای قاچاق به میزان ۲۵ میلیارد دلار بود، در دولت یازدهم خوشبختانه شاهد کاهش روند کاهش کالای قاچاق در استان و کشور بوده ایم.

خبر جدید  تشریح ویژه برنامه‎های سخنرانی و تفسیر حرم رضوی در ماه رمضان

افشاری ابراز کرد: در سال ۹۵ ، یک میلیون و ۲۵ هزار شغل به دلیل قاچاق کالا در کشور از بین رفته است و ما هرچقدر از میزان قاچاق کالا کم کنیم به همان میزان شغل ایجاد می شود.

وی تاکید کرد: خوشبختانه روند کاهش کالای قاچاق  در استان پیش بینی شده است. طرح شهر عاری از کالای قاچاق، طرح جامعی است و شهرستان فیروزه می تواند به عنوان پایلوت معرفی شود.

خبر جدید  5 انبار کالای احتکار شده در مشهد کشف شد

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: قاچاق کالا در شهرستان فیروزه به کمترین میزان خود رسیده است. متاسفانه از سال ۹۵ قاچاق کالا تمام عوامل داخلی و خارجی را پیدا کرده است و این به این معنا نیست که نتوانیم با آن مقابله کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *