اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کاهش آب ذخیره شده در پشت سدهای خراسان رضوی

کاهش آب ذخیره شده در پشت سدهای خراسان رضوی

سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: آب ذخیره شده در مخازن سدهای خراسان رضوی ۱۶ و ۷ دهم درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

شعار سال: سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: آب ذخیره شده در مخازن سدهای خراسان رضوی ۱۶ و ۷ دهم درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.
محمد علایی گفت: هم اکنون ۲۲ و ۶ دهم درصد از کل حجم مخازن پشت سدها در استان پرآب است در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال قبل ۳۹ و سه دهم درصد بود.

وی مجموع گنجایش ذخیره سازی آب پشت سدهای خراسان رضوی را یک میلیارد و ۵۲۱ میلیون مترمکعب در شرایط سر ریز اعلام کرد و افزود: حجم آب ورودی به سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۱۰۱ و سه دهم میلیون مترمکعب و حجم آب خروجی ۷۶ و ۹ دهم میلیون مترمکعب بوده است.

وی گفت: نسبت حجم آب برداشتی به حجم آب تجدیدپذیر در خراسان رضوی به ۱۱۸ درصد رسیده و از مجموع ۳۷ دشت استان تعادل آبی در ۳۴ دشت برهم خورده است.

علایی افزود: راهی جز سازگاری با کم آبی نداریم و همه باید برای این مهم با تاکید بر مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف شرب، کشاورزی و صنعت تلاش کنیم.

از مجموع ۳۷ دشت آبی خراسان رضوی ۳۴ دشت در وضع ممنوعه و ۱۵ دشت در وضع فوق بحرانی قرار دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایران، تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۷؛ کدخبر: ۶۲۷۵۹۱ ، www.ilnanews.com

خبر جدید  مقصود از «عالین»، اهل‌بیت پیامبر(ص) هستند/شخصیت حضرت فاطمه(س) مصداق برخی آیات قرآن

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *