اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کاهش اتکا به درآمدهای نفتی مولفه مثبت بودجه ۹۸ است

کاهش اتکا به درآمدهای نفتی مولفه مثبت بودجه ۹۸ است

علی پورفتح الله روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شرایطی که تحریم های ظالمانه باعث ایجاد بحران اقتصادی در کشور شده است، باید برنامه ریزی نیز مطابق با شرایط بحرانی باشد.
وی اظهار داشت: در شرایطی که براساس لایحه بودجه، اتکا به درآمدهای نفتی در سال آینده کاهش یافته است، سوال اینجاست که این میزان کاهش از چه محلی تامین خواهد شد و اگر از محل افزایش مالیات باشد، این افزایش برای چه قشری خواهد بود.
وی گفت: اگر قرار است اتکا به درآمدهای نفتی در سال آینده کاهش یابد، باید برنامه ریزی شود که میزان کسری را بتوان با رونق و حمایت از تولید جبران کرد.
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی مشهد ادامه داد: واگذاری اجرای پروژه های نیمه تمام دستگاه های دولتی به بخش خصوصی را نیز می توان از مولفه های مثبت لایحه بودجه سال ۹۸ برشمرد.
پورفتح الله با اشاره به چند نرخی بودن ارز و تاکید بر ثبات قیمت آن گفت: هم اکنون کالایی که ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی می گیرد، به دست مصرف کننده نمی رسد لذا باید سیستم توزیع مناسب برای کالاهای اساسی تعریف شود.
وی افزود: بهتر است، کالابرگ الکترونیکی ایجاد و کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی از طریق این کالابرگ توزیع شود تا به دست مصرف کننده واقعی برسد.
عضو اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: در مجموع لایحه بودجه ۹۸ خوب است اما چه تضمینی وجود دارد که مانند سال گذشته چیزی به آن اضافه نشود که بر هزینه های جاری بیافزاید.
۷۴۸۹ / ۶۰۵۳

خبر جدید  کارگاه آشنایی با شرکت های دانش بنیان درتربت حیدریه برگزار شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *