اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

کاهش نرخ تورم در کل خانوارهای خراسان رضوی

کاهش نرخ تورم در کل خانوارهای خراسان رضوی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ماه سال جاری در کل خانوار استان ۸٫۶ درصد است که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن یک دهم درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ، رضا جمشیدی اظهار کرد: نرخ تورم نقطه به نقطه کل خراسان رضوی در این ماه ۶٫۹ درصد بوده که نسبت به ماه گذشته ۰٫۷ درصد کاهش داشته است.

خبر جدید  یاقوت کویری تشنه سرمایه‌گذاری

وی با بیان اینکه نرخ تورم کل خانوار کشور در ۱۲ماهه منتهی به بهمن سال جاری ۸٫۳ درصد است، افزود : این رقم در مقایسه با ماه قبل آن ۰٫۱ درصد افزایش داشته است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تورم نقطه به نقطه کل کشور در بهمن ماه سال جاری به ۸٫۲ درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل ازآن ۰٫۳ درصد کاهش داشته است .

خبر جدید  ویژه برنامه‎های ایام شهادت امام جواد(ع) در حرم رضوی برگزار می‌شود

جمشیدی تاکید کرد: نرخ تورم شهری و روستایی استان طی ۱۲ ماهه منتهی به بهمن سال جاری به ترتیب ۷٫۹ و ۱۲٫۱ درصد بوده که این شاخص برای کشور به ترتیب ۸٫۲ و ۹٫۱ بوده است.

وی تصریح کرد  : تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ۹۶ در نقاط شهری کشور در گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ۱۳ درصد، پوشاک و کفش ۶٫۰، مسکن ۶٫۳، گروه بهداشت و درمان  ۷٫۳  بوده است که این ارقام برای استان به ترتیب ۱۲٫۸ ،  ۵٫۸ ، ۴٫۴ و ۵٫۶ بوده است.

خبر جدید  کسب مدال طلای جودوکار چنارانی در رقابت‌های جودو آزاد اروپا

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی اضافه کرد : شاخص قیمت کل کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای استان ۱۱۰٫۳ ، مناطق شهری ۱۰۹٫۵ و روستایی ۱۱۳٫۸ است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *