اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کاهش ۵۷ درصدی گازگرفتگی در خراسان‌شمالی

کاهش ۵۷ درصدی گازگرفتگی در خراسان‌شمالی

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی از کاهش ۵۷ درصدی گازگرفتگی در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، بابک سلحشور با بیان اینکه در این مدت استنشاق گاز منواکسید کربن، پنج مرد و یک زن را به کام مرگ برد، اظهار کرد: این تعداد، در مدت مشابه سال گذشته ۱۴ نفر شامل ۱۲ مرد و دو نفر زن بوده است.

سلحشور با اشاره به سرعت تشخیص این مسمومیت در آزمایشگاه اداره کل پزشکی قانونی خراسان شمالی، بیان کرد: در حال حاضر با تجهیزات موجود، تشخیص مسمومیت با گاز منو اکسیدکربن به روش اسپکتروفوتومتری و در کمتر از یک ساعت انجام شده و نتیجه به مراجع قضایی اعلام میشود.

خبر جدید  برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی کشور در نیشابور

وی تصریح کرد: با وجود کاهش آمار متوفیان ناشی از گازگرفتگی با منو اکسیدکربن، باز هم بر رعایت نکات ایمنی در نصب و به کارگیری وسایل گرمایشی تأکید می شود چراکه هنوز ماه های سرد و استفاده از وسایل گرما زا ادامه دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی، گفت: چنانچه فردی در اثر ابتلا به مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست ندهد ممکن است دچار نواقص عصبی و روانی پیشرفته نظیر فلج عضوی یا اختلال قوای مغزی شود و یا مسمومیت شدید با این گاز میتواند کشنده باشد.

خبر جدید  برنز دختران دوچرخه سوار خراسانی در مسابقات سرعت کشور

سلحشور درباره برخورد با فرد مسموم ناشی از گاز منو اکسید کربن، اظهار کرد: در برخورد با مسمومیت ها باید سریع آنانرا از محیط خارج و به سرعت با اورژانس تماس گرفته و علائم حیاتی فرد نیز باید کنترل شود و از باز بودن راه های هوایی مصدوم اطمینان حاصل کرد.

خبر جدید  حذف والیبالیست‌های خراسانی در مرحله یک چهارم المپیاد استعدادهای برتر


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *