خراسان ما
خراسان ما

کاهش ۵ درصدی قاچاق چوب در کشور

کاهش ۵ درصدی قاچاق چوب در کشور

به گزارش خبرنگار مهر ، خلیل آقایی روز پنجشنبه پس از دیدار با مسئولان نیشابوردر جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان بادهه فجر امسال ۶۲۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۸۷ میلیارد تومان در حوزه جنگل و آبخیزداری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: با قاچاق چوب مخالف هستیم و در این راستا تمام تلاش مان را خواهیم کرد که چوب درختان قاچاق نشود و هر کسی که این اقدام را انجام دهد با آن برخورد خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: با توجه به طرح تنفس در جنگل ها، میزان قاچاق چوب طبق گزارشات به میزان ۵ درصد کاهش داشته است و هرگونه قاچاق چوب مخصوصا از جنگل های شمال کشور ممنوع بوده و با آن برخورد خواهد شد.

وی در رابطه با بهره برداری پروژه بند خاکی گلبو نیشابور ابراز کرد: به علت درخواست مردم این بند خاکی با عنایت مقام معظم رهبری اعتبار گرفت و این پروژه به مرحله اجرا در آمد.

آقایی ادامه داد: این پروژه نقش جلوگیری از سیلاب دارد و پنج روستای پایین دستاین بند که هرکدامیک یا دو قنات داشتند طی سال های گذشته به علت سیل تخریب شده و یا به دلیل عدم ورود آب خشک شده اند.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این مجموعه ساخته شده وظیفه پخش سیلاب و نگهداری آب و تغذیه سفره های آب زیرزمینی را دارد و اثر خود را در آب دهی قنات روستاها نشان خواهد داد.

کد خبر ۴۵۳۷۰۷۶


منبع :: https://www.mehrnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد