اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کاهش ۵ درصدی قاچاق چوب در کشور

کاهش ۵ درصدی قاچاق چوب در کشور

به گزارش خبرنگار مهر ، خلیل آقایی روز پنجشنبه پس از دیدار با مسئولان نیشابوردر جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان بادهه فجر امسال ۶۲۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۸۷ میلیارد تومان در حوزه جنگل و آبخیزداری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: با قاچاق چوب مخالف هستیم و در این راستا تمام تلاش مان را خواهیم کرد که چوب درختان قاچاق نشود و هر کسی که این اقدام را انجام دهد با آن برخورد خواهد شد.

خبر جدید  دشمن مشغول مقدمه چینی برای فتنه جدید در سال ۹۸ است

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: با توجه به طرح تنفس در جنگل ها، میزان قاچاق چوب طبق گزارشات به میزان ۵ درصد کاهش داشته است و هرگونه قاچاق چوب مخصوصا از جنگل های شمال کشور ممنوع بوده و با آن برخورد خواهد شد.

وی در رابطه با بهره برداری پروژه بند خاکی گلبو نیشابور ابراز کرد: به علت درخواست مردم این بند خاکی با عنایت مقام معظم رهبری اعتبار گرفت و این پروژه به مرحله اجرا در آمد.

خبر جدید  مقابله با کودک همسری جدی گرفته شود

آقایی ادامه داد: این پروژه نقش جلوگیری از سیلاب دارد و پنج روستای پایین دستاین بند که هرکدامیک یا دو قنات داشتند طی سال های گذشته به علت سیل تخریب شده و یا به دلیل عدم ورود آب خشک شده اند.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این مجموعه ساخته شده وظیفه پخش سیلاب و نگهداری آب و تغذیه سفره های آب زیرزمینی را دارد و اثر خود را در آب دهی قنات روستاها نشان خواهد داد.

کد خبر ۴۵۳۷۰۷۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  گردش مالی حوزه گردشگری طرقبه و شاندیز ۱۰۰ میلیارد تومان است
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *