رییس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان در این زمینه در گفتگو با خبرنگار برنا در مشهد اظهار داشت: بر اساس آمار موجود، از ابتدای سال جاری ۵۳ هزار تن انواع نهاده های اولیه خوراک دام وطیور به استان وارد شده که این میزان در مقایسه با سال قبل ۵۰ درصد کاهش داشته است.

دکتر حامد طاهریان افزود: طی همین مدت صادرات خوراک دام و طیور به بیش از ۷هزار و۳۹۰تن به ارزش ۳میلیون و ۶۹۵هزار دلار بوده که طی ۳۴۲مجوز صادره از سوی دامپزشکی استان به مقصد کشورهای افغانستان-تاجیکستان-ترکمنستان-عراق-قزاقستان صادر شده است.

خبر جدید  چهار پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان طرقبه‌شاندیز کلنگ‌زنی و افتتاح شد

وی در مورد صادرات خوراک دام و طیور نیز اعلام داشت: خوراک دام و طیور تولید شده در استان که با مجوز این اداره کل تولید و صادر شده است جزءبا کیفیت ترین خوراک منطقه بوده که حاصل تلاش کارخانه های دارای مجوز از این اداره کل در اقصی نقاط استان است.

خبر جدید  سیل بند ۷۰۰ متری در منطقه بردسکن توسط سپاه احداث شد

وی یادآور شد کلیه محموله های مرتبط با دام و طیور در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می گردد ودقت در بررسی محموله های صادراتی و وارداتی را از جمله مواردی دانست که نقش مستقیمی در سلامت جامعه و اقتصاد کشور دارد.

طاهریان یادآور شد: پذیرش محموله های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله های وارداتی نیز صادق است و تا محموله ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبدا نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت.

خبر جدید  118 هکتار کشت گلخانه ای در خراسان رضوی انجام شد