اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کتابخانه های عمومی مسیری برای ارتقاء فرهنگ مردم است

کتابخانه های عمومی مسیری برای ارتقاء فرهنگ مردم است

به گزارش خبرنگار مهر، قربان میرزایی بعدازظهر یکشنبه در مراسم افتتاحکتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم منطقه گلشهر مشهد اظهارکرد: کتابخانه های عمومی به دلیل دسترسی آسان برای همه اقشار،فرصت یکسان را برای همه افراد فراهم می کند تا از این ظرفیت ها برای ارتقا تحصیلی ، اندیشه ای و رشد و تقویت روحی و معنوی خود استفاده کنند.

خبر جدید  سقوط کودک در رودخانه کشف رود/نیروهای امدادی در جستجو هستند

وی افزود: کتابخانه های عمومی از پایه های رشد و شکوفایی اندیشه به شمار می روند زیرا انسان با قرارگیری در این محیط به تفکر وادار می شود و می تواند آگاهی خود را نسبت به موضوعات مختلف افزایش دهد.

سرپرست استانداری خراسان رضوی بیان کرد: فعالیت کتابخانه ها در ایجاد مسیری برای رشد فرهنگی افراد مهم بوده و ارتقا دانایی وآگاهی جامعه از جمله مهمترین کاربردهای این مجموعه هاست.

خبر جدید  بخشی از جاده اصلی نیشابور- مشهد مسدود شد

میرزایی اظهارکرد: در این راستا باید تعداد کتابخانه های عمومی در نقاط مختلف بویژه کم برخوردار ، روستاها و غیره افزایش یابد زیرا می تواندمی تواند زمینه دسترسی مردم را به کتاب به عنوان بهترین یار و همدم انسان فراهم کند.

وی ادامه داد : باید یکی از مراکز تمرکز برای توسعه کتابخانه های عمومی مناطق حاشیهمشهد باشد تا ساکنان این مناطق از این ظرفیت بتوانند استفاده کنند.

کد خبر ۴۴۹۹۷۸۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  واگذاری بخشی از سهام پروژه انتقال آب عمان به ساکنان خراسان رضوی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *