اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کدام کشور بالاترین مبلغ سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی را دارد؟

کدام کشور بالاترین مبلغ سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی را دارد؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سید مهدی رمضانی صبح امروز در نشست هماندیشی و حمایت از سرمایهگذاران خارجی استان خراسان رضوی که در سالن همایشهای نمایشگاه بینالمللی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۱۳۸۱ تاکنون،۲۳۱ مجوز طرحهای سرمایهگذاری خارجی در استان خراسان رضوی ثبت شده و حدود ۱۳۳ شرکت در حال حاضر در استان در حال فعالیت است که حدود ۶۰ شرکت آن در نمایشگاهی که در هفته جاری در مشهد افتتاح شدهحضور دارند و اقداماتی که در حوزه توسعه استان انجام دادند را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: در سال گذشته ۳۲ طرح و امسال تا الان ۳۰ طرح ثبت شده سرمایهگذاری خارجی در استان داریم که در این زمینه در کشور اول هستیم.

خبر جدید  ظریف در مشهد: تصور ابرقدرتی در دنیای امروز رنگ باخته است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی با بیان اینکه اقتصاد استان بیشتر رغبت و تمایل به بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط دارد، گفت: علت آن است که غالب این طرحها زودبازده است و سریعتر به نتیجه و اشتغال میرسند و نشان از فعالیت خوب سرمایهگذاران خارجی دارد.

رمضانی خاطرنشان کرد: از سال ۸۱ تاکنون ۲۳۱ طرح به مبلغ ۱۲۹۵ میلیون دلار و در طی ۶ سال اخیر ۱۲۶ طرح به مبلغ ۹۶۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی انجام شدهو در مجموع، ۵۴ درصد سرمایهگذاری خارجی استان از نظر تعداد و ۷۴ درصد آن از نظر مبلغ، در شش سال اخیر اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: آلمان از لحاظ مبلغ بالاترین رتبه و از نظر تعداد افغانستان بالاترین رتبه را در طرحهای اقتصادی داشتهکه از جمله بخشهای این سرمایهگذاریها میتوان به ۵۲ درصد در بخش صنعت، ۲۱درصد خدمات و ۱۲ درصد در بخش کشاورزی اشاره کرد.

خبر جدید  آیت‌الله علم‌الهدی: باید آماده حرکت عظیم دشمن و پیروزی عظیم برای خود باشیم

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی دربارههدف و رویکرد این نشست گفت: توجه و نگاه ویژه به سرمایهگذاران موجود و تشویق آنان به توسعه و سرمایهگذاری مجدد و همچنین معرفی فرصتهای سرمایهگذاری جدید از اهداف مدنظر این نشست و نمایشگاه است.

رمضانی ادامه داد: هماکنون سه هیئت اقتصادی و سرمایه گذاری از پاکستان، ترکیه و افغانستان در این نشست حضور دارند و از نمایشگاه بازدید میکنند ضمن اینکه ۹۱ فرصت سرمایهگذاری جدید در طول مدت نمایشگاه و نشست ارائه و معرفی میشود.

خبر جدید  مشهد|تولیت آستان قدس رضوی از شیرخوارگاه حضرت علی اصغر(ع) بازدید کرد+ تصاویر

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *