اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کسب رتبه دوم سرمایه گذاری کشور در پروانه های بهره برداری صادره ۹ ماهه سال ۹۷

کسب رتبه دوم سرمایه گذاری کشور در پروانه های بهره برداری صادره ۹ ماهه سال ۹۷

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این استان، رتبه دوم سرمایه‌گذاری کشور در پروانه‌های صادره طی ۹ ماهه سال جاری را کسب کرده است.

به گزارش ایلنا از مشهد ، راضیه علیرضایی اظهارداشت: طی ۹ ماهه سال ۹۷، ۳۱۳ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۳۷۷۶۵ میلیارد ریال و اشتغال ۷۶۶۳ نفر در استان صادر شده است.

وی افزود: در بین پروانههای صادره در ۹ ماهه سال جاری در استان، بخش استخراج کانیهای فلزی با اختصاص ۲۰۸۰۹ ریال ( ۵۵درصد از کل سرمایه گذاری)، بیشترین سهم و بخش ساخت فلزات اساسی با سرمایه ۶۳۸۶ میلیارد ریال (۱۷درصد از کل سرمایه گذاری ) رتبه دوم و سایر محصولات کانی غیرفلزی با اختصاص ۵۶۰۳میلیارد ریال ( ۱۵درصد از سرمایه گذاری ) رتبه سوم را در بین صنایع داشته است.

خبر جدید  بازدید تولیت آستان قدس رضوی از مناطق سیل زده لرستان

علیرضایی تصریح کرد: پروانههای بهرهبرداری صنعتی صادره استان در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد و اشتغال به ترتیب ۴۰ و ۳۲ درصد رشد داشته است.

وی گفت: خراسان رضوی با ۵۶۶۲ واحد صنعتی فعال و سرمایه گذاری بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان و اشتغال حدود ۱۹۵ هزار نفر از نظر تعداد و اشتغال پس از استانهای تهران و اصفهان رتبه سوم و از حیث سرمایه گذاری در جایگاه پنجم (بعد از استانهای هرمزگان ، اصفهان، تهران، خوزستان) قرار گرفته است.

خبر جدید  مشاهده چهار بیمار با علائم تب کریمه کنگو در تربت جام/ هشدار نسبت به مصرف گوشت قرمز

وی افزود: در حال حاضر ۷ درصد تعداد واحدها، ۷ درصد سرمایهگذاری کل کشور و ۸ درصد اشتغال صنعتی کشور مربوط به استان خراسان رضوی می باشد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *