اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کشف ۵۶ تن انواع مواد مخدر در مرزهای کشور توسط مرزبانان

کشف ۵۶ تن انواع مواد مخدر در مرزهای کشور توسط مرزبانان

فرمانده مرزبانی کشور تاکید کرد: مرزهای ایران از امن‌ترین مرزهای دنیا است، از ابتدای امسال تاکنون ۵۶ تن انواع مواد مخدر توسط مرزبانان در مرزهای کشور کشف و ضبط شده است.

به گزارش ایلنا، سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم اخذ درجه و دانشآموختگی دوره ششم مرزبانی مرکز آموزش تخصصی ثامن الائمه (ع) مشهد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه علی رغم همه توطئههایی که پیرامون مرزها وجود دارد، مرزهای کشور امن است، گفت: فرزندان این ملت شبانه روز از مرزهای جمهوری اسلامی ایران حراست و پاسداری میکنند که این چنین امنیتی خوشایند استکبار و دشمنان نظام اسلامی نیست.

وی با اشاره به مشکلاتی اعم از قاچاق سوخت و کالا توسط قاچاقچیان از طریق مرزهای کشور اظهار داشت: حضور و تلاش شبانهروزی مرزبانان جمهوری اسلامی سبب شده با این پدیدههای آسیبزا و شوم مقابله کنیم.

این مقام ارشد مرزبانی در کشور همسایگی با دو کشور افغانستان و پاکستان را عامل ورود مواد افیونی به داخل کشور دانست و تصریح کرد: تولید مواد مخدر در شرق کشور مشکلاتی را برای مرزهای جمهوری اسلامی پدید آورده که باعث درگیریهای پی در پی میان مرزبانان ما و اشرار شده، به طوری که در ۱۱ ماه گذشته موفق به کشف و جلوگیری از ورود ۵۶ تن مواد مخدر به کشور شدهایم.

خبر جدید  ‎خراسانی‌ها بیشتر از سایر استان‌ها ورزش می‌کنند

رضایی افزود: در سال جاری با کشور افغانستان سه نشست برگزار کردهایم. آنها وعده دادهاند که مشکلات موجود در مرزها را با کمک مرزبانان جمهوری اسلامی ایران حل کنند، آنها از ایران درخواست کردهاند که بیشتر از گذشته مرزها را محافظت کند.

وی با بیان اینکه در مرز مشترک با کشور پاکستان مهمترین مشکل این است که این کشور بیشترین تمرکز خود را روی مرزهای مشترک خود با افغانستان و هند گذاشته است و کمتر به مرز مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان اهمیت میدهد، خاطرنشان کرد: از دولت پاکستان تقاضا داریم که بیشتر روی این مرز تمرکز و توجه داشته باشند، چراکه مرزهای مشترک باید به صورت مشترک اداره شوند و به صورت انفرادی نمیتوان آنها را مدیریت کرد.

فرمانده نیروهای مرزبانی کشور ادامه داد: برابر گزارشهای واصله، این نوید به ما داده شده که کشور پاکستان قصد تقویت مرزهای مشترک کشورشان با جمهوری اسلامی ایران را در دستورکار قرار داده و این نوید آیندهای روشن را برای هر دو کشور میدهد که امیدواریم توافقات حاصله نتیجهبخش باشد.

خبر جدید  شوراها بحث بیمه منازل را جدی بگیرند/ برخی شوراها برای تصویب بودجه‌های دهیاری وقت نمی‌گذارند

رضایی با اشاره به وضعیت مرزبانان ربوده شده ابراز داشت: یکی از مطالبات جمهوری اسلامی ایران از کشور پاکستان بازگرداندن مرزبانان ربوده شده به کشورمان بوده و بر این باوریم که ارتش پاکستان میتواند به راحتی گروههای تروریستی ساکن در این کشور را شناسایی کند و آنان را به کشور بازگرداند.

وی درخصوص عدم اختصاص بودجه انسداد مرزها به مرزبانی تاکید کرد و یادآور شد: نوبخت در گفتوگویی اعلام کرده که همه اعتبارات به مرزبانی واریز شده که طبق وعدههای داده شده قرار بر این بوده که اعتبارات سال ۹۷ به ما اختصاص داده شود و ما بر حسب این قول برنامهریزیهایی انجام داده بودیم اما متاسفانه این اتفاق هنوز میسر نشده است. ما از آقای نوبخت تقاضا داریم که مجدد این موضوع را بررسی کنند.

خبر جدید  راه‌اندازی ۳ مدرسه عالی مهارتی در مشهد/ جزئیات اعطای وام‌

این مقام عالی نظامی اضافه کرد: در سالهای گذشته اعتباراتی از سوی دولت به مرزبانی هر چند ناقص اختصاص داده شد اما ذکر این نکته هم ضروری است که اعتبارات به صورت تمام و کمال به حساب مرزبانی واریز نشد.

رضایی با اشاره به جایگاه مرز و مرزبانی در هر کشور عنوان کرد: وقتی مردم عزیز این کشور فرزندانشان را جهت دفاع از مرزهای کشور به مناطق مرزی اعزام میکنند، توقع دارند که امکانات اولیه و شرایط مطلوبی را برای آنها فراهم کنیم. مگر میشود در پاسگاههای مرزی آب و برق وجود نداشته باشد. تامین این نیازها از عهده مرزبانی خارج است.

وی ادامه داد: از دولت و مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم تا به طرحی که مرکز پژوهشها که طی چند ماه و در بازدید از استانهای مرزی داشتهاند، رای مثبت داده تا بتوانیم خلاءهای پنجاه ساله موجود در مرزهای کشور را برطرف کنیم.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *