اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کمال‌گرایی و مطلق‌گرایی، آفت زندگی مشترک است

کمال‌گرایی و مطلق‌گرایی، آفت زندگی مشترک است

کمالگرایی و مطلقگرایی، آفت زندگی مشترک استبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی حجت الاسلام واعظ موسوی در مراسم فرصت عاشقی، از سلسله برنامه های فرهنگی آموزشی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت به تبیین بایسته‎های اولیه زندگی مشترک پرداخت و اظهار کرد: برای ازدواج و ادامه زندگی مشترک ملاک‎های ازدواج مطرح نیست بلکه توجه به خط قرمزها ضروری‎ است و مهم‎ترین خط قرمزی که باید به آن توجه کرد، کمال‎گرایی و مطلق‎گرایی در نگاه به همسر و زندگی مشترک است.

وی در ادامه گفت: جوانان باید توجه داشته باشند که زندگی همیشه شیرین نیست بلکه گاهی شور و گاهی ترش است که انسان باید آن را تحمل کند. نباید از زندگی مشترک انتظارات مأورایی داشت. اگر زوجین قبول داشته باشند که آدم‎ها مختلف هستند و ترکیب و عادات زندگی متفاوتی دارند، به جای تلاش برای تغییر دیگران که کاری بسیار طاقت فرسا و عملا ناشدنی است، باید خود را تغییر دهند.

خبر جدید  نقطه اوج ولایت‌مداری حضرت زهرا(س) بعد از سقیفه است

استاد مشاور در حوزه خانواده به حدیثی از امام صادق(ع) به عنوان یک بسته آموزشی در خصوص حقوق زن و مرد بر یکدیگر اشاره کرد و گفت: در این بسته مرد و زن باید سه نکته مهم را رعایت کنند. اول اینکه مرد باید با همسر خود موافقت کند؛ یعنی مرد تا میتواند به سمت زن میل کند؛ البته این به این معنا نیست که هر آنچه زن بگوید، مرد بله بگوید. در واقع مرد باید مدیریت شده «نه» بگوید؛ لذا وقتی مرد مدیر لایقی باشد، آن زمان، زن دوست دارد «نه» بشنود. به مردان توصیه می شود اپن «نه» گفتن را سریع خرج نکنند و برای روز مبادا نگه دارند تا مورد تنفر خانواده و همسر قرار نگیرند.

خبر جدید  فراز پنجم از مناجات شعبانیه

این استاد دانشگاه در مورد دومین نکته بسته آموزشی امام صادق(ع) گفت: مردان باید خوش اخلاق باشند که لازمه آن، این است که سطح تحمل خود را بالا و منحنی توقع خود را پایین بیاورند.

واعظ موسوی در ادامه خطاب به آقایان گفت: در صورت رعایت سومین توصیه امام صادق(ع) از جانب مردان، به آقایان نوید می دهم، اگر می خواهید هیبت تان در چشم همسرتان زیبا به نظر برسد، باید هنرمند باشید و بتوانید از همسر خود دلبری کنید.

خبر جدید  ایجاد کارگاه های تخصصی برای توسعه همکاری های علمی در شبکه جامع دانشگاهی

این کارشناس خانواده خاطر نشان کرد: در بسته آموزشی امام صادق(ع) زن نیز باید سه مورد را نسبت به شوهرش رعایت کند تا محبوب همسرش گردد؛ اول اینکه خودش را از هرگونه آلودگی و پلیدی کنترل کند تا جایی که قلب شوهرش را مطمئن سازد. دوم اینکه حریم مرد را نگه دارد تا مردش با او مهربان گردد و بتواند از لغزش‎های او بگذرد و سوم اینکه بتواند عشقش را برای همسرش آشکار کند و برای همسر خود فریبا باشد تا بتواند مرد را اسیر عشق خود سازد.

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *