اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کمبود ۶ هزار پرستار در خراسان رضوی

کمبود ۶ هزار پرستار در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگارمهر، محمد حسن عزتی صبح یکشنبه درجمع خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکیاظهار کرد:بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تمامی پرستاران شاغل در مراکز درمانی تا سال ۱۴۰۰ بایدپروانه صلاحیت حرفه ای را اخذ کنند.

وی افزود:آموزش ضمن خدمتیکی از شرایط دریافت پروانه صلاحیت است بر اساس این برنامه، پرستاران باید سالانه حداقل ۲۵ امتیاز آموزش مداوم را کسب کرده باشند تا بتوانند این پروانه را دریافت کنند.

خبر جدید  بارش باران و برف خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد:پس از آن تنها پرستارانی مجوز فعالیت در بیمارستان ها و مراکز درمانی را خواهند داشت که پروانه صلاحیت حرفه ای را دریافت کرده باشند.

وی گفت: پروانه صلاحیت حرفه ای پنج سال اعتبار داردو هر ۵ سال باید اعتبار آن تمدید شود و برای تمدید پروانه ارائه گواهی آموزش ها الزامی خواهد بود و در این راستاتاکنون هزار و ۲۰ نفر از پرستاران زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای شده اند.

خبر جدید  مدارس برخی شهرهای خراسان رضوی به دلیل بارش برف تعطیل شد

عزتی تصریح کرد:در حال حاضر ۱۳ هزار کادر پرستاری شامل رشته های اتاق عمل ،هوشبری ،پرستاری ، کمک پرستار و کمک بهیار در بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۸ هزار کادر پرستاری در بخش دولتی فعالیت دارند.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیشترین مشکل در بیمارستانهای دانشگاهی به ویژه مراکز جدید کمبود نیروی انسانی پرستار وکمک پرستار است و با توجه به تشکیلات و چارت جدید بیمارستان ها حداقلدو هزار و ۵۰۰ نفر کمبود پرستار در بیمارستان های دانشگاهی استان وجود دارد اما بر اساس استانداردهای ابلاغی توسط معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان،حداقل نیاز به ۶ هزار پرستار در استان وجود دارد.

کد خبر ۴۵۱۱۱۹۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  با منابع آب موجود نمی‌توانیم میزبان 40 میلیون زائر در مشهد باشیم
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *