اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

کمک به شفافیت و ایجاد اشتغال با هوشمند سازی شهرها

کمک به شفافیت و ایجاد اشتغال با هوشمند سازی شهرها

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد آذری جهرمیپنجشنبه شب در نمایشگاه شهرهوشمند مشهد اظهارکرد: مشهد به دلیل وجود بارگاه منور رضوی سالانه میزبان گردشگران خارجی بوده و چیزی که آنها در این شهر می بینند را به کل کشور نسبت می دهند و این شهر می تواند ویترین شهرهای هوشمند ایران باشد.

وی افزود: به همین دلیل هوشمند سازی مشهد از اهمیت زیادی برخوردار بوده و می تواند به ایجاد اشتغال کمک کند. می دانیم که این شهر استارتاپ های خوبی دارد که ما هم به آنها توجه داریم.

خبر جدید  احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در خراسان رضوی

وزیر ارتباطات بیان کرد: ایجاد شهر هوشمند می تواند به شفافیت در امور کمک کند و ایجاد فضای لازم در این حوزه با کمک شهرداری و شورای شهر از انحصار و رانت در اجرایپروژه های شهری جلوگیری می کند.

جهرمی گفت: قرار است در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پارک توسعه اقتصاد دیجیتال در مشهد افتتاح شود و باید بدانیمهوشمند سازی مدیریت شهری با تصدی گری مجموعه مدیریت شهری به جایی نمی رسد، هر چند برخی حوزه های هشمند سازی حاکمیتی است اما می توان بسیاری از دیگر طرح ها را به بخش خصوصی سپرد.

خبر جدید  برگزاری گردهمایی جلسات قرآن کاشمر

وی تاکید کرد: اطلاعات متعلق به شهرداری ها نیست و سرمایه ملی کشور محسوب می شود و این سرمایه باید عادلانه و شفاف در اختیار مردم قرار گیرد.

کد خبر ۴۵۰۳۴۸۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *