اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

گذرموفقیت آمیز ۳۲ شهر خراسان رضوی از تنش آبی تابستان ۹۸

گذرموفقیت آمیز ۳۲ شهر خراسان رضوی از تنش آبی تابستان ۹۸

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: ۳۲ شهر استان ما از تنش آبی تابستان۹۸  با موفقیت گذر کردند. 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید ابراهیم علوی اظهار کرد: ما تمام امکانات خود را برای تامین آب شهروندان در تابستان امسال که در مقایسه با سال‌های قبل از تعداد روزهای گرمتری برخوردار بود، بکار گرفتیم. 
وی ادامه داد: با توجه به  مسئولیت آبرسانی به حدود یک میلیون و ۸۰۰هزارنفر جمعیت در ۷۳ شهراستان، از تمام امکانات، تجهیزات ونیروی انسانی خود برای تامین آب شرب مورد نیازاین جمعیت استفاده کردیم. 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی بابيان اينکه « ۹۸درصد آب شرب مورد نياز ۷۳ شهر تحت پوشش آبفاي خراسان رضوي از منابع زير‌زميني تامين مي شود»، بیان کرد: بارش‌هاي سال جاري در بهبود سفره‌هاي زيرزميني موثر نبوده‌اند. به‌جز قوچان که بخشي از آب شرب شهروندان از سد تبارک تامين مي شود مابقي شهرهاي همچنان متکي به چاه‌هاي زيرزميني هستند و همين موضوع ضرورت مديريت مصرف آب توسط مشترکان را دوچندان ساخته است. 
وی ادامه داد: گلبهار، تربت جام ، شانديز، رضويه، نيشابور و قوچان شهرهايي با وضعيت قرمز هستند که ميزان مصرف آب شرب در آن‌ها بيشتر از توليد است ولي با اعمال مديريت فشار شبکه و مصرف در تيرو مردادماه با کمترين تنش مواجه بودند. 
علوی عنوان کرد: در سلطان آباد هم با حفر يک حلقه چاه با توان توليد ۲۵ليتر برثانيه، در مشهدريزه با تعويض منصوبات دو حلقه چاه ومديريت مصرف و افزايش توان توليد آب به ميزان ۵ ليتر برثانيه ، در تربت جام با افزايش ظرفيت برداشت از سه حلقه چاه به ميزان ۸۰ ليتربرثانيه و در تربت حيدريه با تجهيز دو حلقه چاه و خريد آب همراه با مديريت مصرف و فشارشبکه ، تنش آبي موجود رفع شد. 
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ادامه داد: در شهرهاي بردسکن ، خواف ، خليل‌آباد و تربت حيدريه، ملک آباد، کاريز، قلندرآباد، جنگل، جغتاي، طرقبه ، بجستان، گناباد نيز که در نقطه سربه سرآب قرار دارند با افزايش توان توليد و اعمال مديريت مصرف و فشارشبکه تنش آبي به حداقل رسید.

خبر جدید  آیین رونمایی از محصولات شرکت داروسازی ثامن

انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *