خراسان ما
خراسان ما

گران‌ترین ورزش‌های جهان

گران‌ترین ورزش‌های جهان

محققان اظهار کردند: گاهی ورزش کردن، مستلزم صرف هزینه‌های بسیاری است که عده‌ای از عهده آن بر نمی‌آیند و این ورزش­ها مخصوص افراد خاص می‌شود.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ورزش کردن هم مثل سایر فعالیت‌هایی است که افراد در اوقات فراغت انجام می‌دهند، اما به افراد کمک می‌کند تا علاوه بر اینکه از وقت آزادشان استفاده می‌کنند، به سلامتی بدنشان کمک کنند و از بسیاری از بیماری‌ها محافظت شوند. گاهی نادیده گرفتن ورزش می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بدن وارد سازد.
البته انجام برخی ورزش‌ها هزینه زیادی برای آموزش و انجام دارد که می‌تواند آنها را در دسته ورزش‌های پرهزینه و گران قرار دهد.
از مهمترین ورزش‌های پرهزینه در جهان می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
سوارکاری
این ورزش که معمولا با عنوان اسب‌سواری شناخته می‌شود، از ورزش‌های جالب و مهمی است که طرفداران بسیاری دارد و در بین ورزش‌های المپیک هم گنجانده شده است. این ورزش سه رشته درساژ(یا خَرامِش که در آن سوار اسب به اجرای مجموعه حرکات دقیق و هماهنگ، همراه با ترتیب و زمان‌بندی مشخص می‌پردازد و میزان هماهنگی با اسب را نشان می‌دهد)، پرش با اسب(مشابه درساژ و استقامت است و اسب و سوار در مسیری معین از روی موانع مشخص عبور می‌کنند) و ایونتینگ(شامل سه رشته؛ درساژ، عبور از مانع و پرش با اسب است) دارد.
ورزش اسب‌سواری از جمله ورزش‌های گران‌قیمتی است که طرفداران زیادی دارد، اما افراد خاصی آن را انجام می‌دهند.
چوگان
چوگان از ورزش‌های کهن ایرانی است که امروزه به ورزشی جهانی تبدیل شده است. این رشته به دلیل رواج در میان پادشاهان و بزرگان به بازی شاهان معروف است. این ورزش هم، سوار با اسب انجام می‌شود و یک  ورزش تیمی، گران و پرهزینه است. علاوه بر اسب‌هایی که در زمین هستند، در خارج از زمین، اسب‌های ذخیره هم هستند تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرند.
فرمول یک
فرمول یک که با عنوان F1 معروف است؛ مسابقات اتومبیل‌رانی جایزه بزرگ است. این مسابقه تک‌نفره است. شروع این ورزش از سنین پایین است و این موضوع می‌تواند هزینه بیشتری را برای والدین در بر داشته باشد. برای شروع  در رقابت باید تقریبا ۱۹۰ هزار دلار داشته باشید و این حاکی از آن است که باید برای ادامه ورزش، حامی داشته باشید. این ورزش نه تنها یکی از گران‌ترین ورزش‌ها در جهان است، بلکه یکی از خطرناک‌ترین ورزش‌ها نیز است که باعث آسیب‌های جدی شده و گاهی نیز منجر به مرگ افراد می‌شود.
قایقرانی بادبانی
وسایل لازم برای این ورزش، به عنوان پرهزینه‌ترین ورزش‌ها در جهان شناخته می‌شود. بدون قایق و ملزومات آن نمی‌توانید این ورزش را انجام دهید. علاوه بر این، باید مکانی داشته باشید تا بتوانید قایق خود را در آن نگهداری کنید، چرا که فقط دو یا سه ماه در سال از آن استفاده می‌کنید. مسیر مسابقات قایق‌های بادبانی دریاست و هدف اصلی این است که ورزشکاران به شکل یک مثلث مسیر مسابقه را در کمترین زمان و با کمترین امتیاز منفی طی کنند.
پنج‌گانه مدرن
این ورزش شامل پنج مرحله است که از پنج رشته ورزشی تشکیل شده است و شامل شمشیربازی اِپِه ( گونه‌ای شمشیر مورد استفاده در ورزش شمشیربازی است) ، تیراندازی با تپانچه، شنای آزاد ۲۰۰ متر، پرش با اسب و دو صحرانوردی سه کیلومتر است. از ملزومات این ورزش وسایل شمشیربازی و لباس، اسلحه برای تیراندازی، اسب، شنا یاد داشتن و تحرک بالاست. این رشته را پیردوکوبرتن؛ بنیانگذار المپیک ابداع کرد و  تا کنون در تمام دوره‌های المپیک برگزار شده است.
پرواز با لباس بالدار
این ورزش، یکی از هیجان‌انگیزترین ورزش‌هاست. لباس این ورزش گران نیست (۲۵۰۰ دلار) و یکی از مهمترین مواردی که این ورزش را پرهزینه کرده است، آموزش‌هایی است که باید در این زمینه ببنید و همچنین موارد مراقبتی که باید در روز پرواز انجام شود، زیرا فرد باید در آسمان به راحتی پرواز کند و با آرامش فرود بیاید.
بابسلد یا سورتمه‌سری
این ورزش تیمی نیاز به هزینه زیادی برای تامین وسیله نقلیه بازی و آموزش دارد و معمولا افراد از یک حامی مالی برای پرداخت هزینه‌ها و شرکت در این ورزش استفاده می‌کنند. ورزش بابسلد، ورزشی زمستانی است که با یک سورتمه مخصوص بزرگ دو یا چهارنفره در یک پیست یخی مارپیچ برگزار می‌شود. مسابقات این ورزش در دهه ۱۸۷۰ میلادی برای اولین‌بار در کشور سوئیس برگزار شد و تا امروز در بازی‌های المپیک زمستانی برگزار می‌شود.
ورزش بالن هوای گرم
مسابقات این ورزش نیاز به بالن خوب با سرعت بالا و مجهز به آخرین تکنولوژی ناوبری دارد و باید مکانی داشته باشید تا بالون خود را برای زمان‌های غیراز مسابقه نگهداری کنید.
اسکی پرش
اسکی پرش از ورزش‌هایی است که ورزشکاران در آن تلاش می‌کنند با عبور از سراشیبی و پرش از آن در دورترین نقطه ممکن فرود آیند. علاوه بر فاصله فرود، داوران به نحوه پرش و فرود هم امتیاز می‌دهند.
در این ورزش، نیاز به اسکی مناسب، آموزش، مربی خوب و تجهیزات ویژه برای اسکی و بیمه است و همه این موارد نیازمند هزینه بالاست. علاه بر این ورزش خطرناکی است و افراد جان خود را به خطر می‌اندازند.
جشنواره سرعت در نیوزلند
این جشنواره هرساله در نیوزلند برگزار می‌شود و عمدتا بر اساس سرعت خودرو در مقابل هلی‌کوپتر، اسکی، قایق موتوری و دیگر ورزش‌هاست.
منابع: 
www.topteny.com
https:// wikipedia.org
http://www.motivebase.com

انتهای پیام
منبع :: گران‌ترین ورزش‌های جهاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد