اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

گشت امداد هوایی در نوروز ۹۸ طی یکی، دو روز در شهرستان خواهیم داشت

گشت امداد هوایی در نوروز ۹۸ طی یکی، دو روز در شهرستان خواهیم داشت

رییس جمعیت هلال احمر قوچان تاکید کرد: جمعیت هلال احمر مانند روال هر سال، در سال ۹۸ نیز در بحث امداد و نجات نوروزی و طرح ایمنی و سلامت ورود پیدا می‌کند.

به گزارش ایلنا از قوچان، سعید فکوری با حضور در جمع اصحاب رسانه این شهرستان یکی از اهداف جمعیت هلال احمر را بالا بردن سطح ایمنی و سلامت مردم و آشنا کردن آنان با حداقل حقوق خوددانست و گفت: در اکثر اوقات مردم با حقوق خود آشنا نیستند و این و ظیفه ماست کهاطلاعرسانی درست به مردم داشته باشیم.

وی از امداد و نجات نوروزی خبر داد و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر مانند روال هر سال، در سال ۹۸ نیز در بحث امداد و نجات نوروزی و طرح ایمنی و سلامت ورود پیدا میکند.

خبر جدید  اعزام بالگرد هلال‌احمر خراسان رضوی برای امدادرسانی به مصدوم در ارتفاعات بینالود

رییس جمعیت هلال احمر قوچان ادامه داد: از بیست و پنجماسفندتا هفدهکفروردین، طرح امداد و نجات نوروزی واز بیست و هشتم اسفندتا چهاردهمفروردین طرح ایمنی و سلامت نوروزی در کل کشور برقرار استکه ما در هر دو حوزه امداد و نجات و جمعیت جوانان هلال احمرمشغول به کار هستیم.

فکوری این طرحها رادر چارچوب اهداف سازمان تلقی و تصریح کرد: مفاهیمی از قبیل بشردوستی، کمک به همنوعان، ارتقا سطح سلامت جامعهاز اهم این اهداف است.

وی با بیان اینکه در بحث خدمات امداد و نجات نوروزی این تصور حاکم است که امداد و نجات جادهای در نوروز به عهده ما است، خاطرنشانکرد: تنها وظیفه نجات در جاده را داریم و انتقال و تریاژ به عهدهی ما نیست و اگر کار امداد را هم انجام میدهیم به عنوان کد پشیتبان اورژانس ۱۱۵ است و صرفا بنا به دلیل کاستیهایی که در بحث خدمات امداد و نجات جادهای وجود دارد، جمعیت هلال احمر به کمک دولت آمده است.

خبر جدید  ۲۷ درصد پست‌های مدیریتی خراسان رضوی بدون تصدی هستند/ نیاز استان به ۲۷۰۰ نفر در رده‌های مختلف

این مقام مسئول از برپایی ۴۰۰ شعبه امداد و نجات نوروزی در سطح کشور خبر داد و ابراز داشت: تقریبا هر شهرستانیک الی دو پایگاه امداد و نجات در حال فعالیت است.

فکوری با عنوان این موضوع که جمعیت هلال احمر شهرستان قوچان بهلحاظ تجهیزاتی مشکل چندانی ندارد و از آمادگی لازم برای مواجهه با سوانح برف و کولاک و سیل برخوردار است، بیان کرد: در نوروز ۹۸ گشت امداد هوایی را با توجه به حجم ترافیک مواصلاتی و صلاح دید مرکز عملیات استان، طی یک الی دو روز در شهرستان خواهیم داشت.

خبر جدید  واژگونی سرویس مدرسه در مشهد/ چهار دانش‌آموز دبستانی مصدوم شدند

وی درخصوص طرح امداد و نجات نوروزی یادآور شد: در مجموعهاستان خراسان رضوی نیز حدود ۵۱ پایگاه در طرح نوروز ۹۸ مشغول فعالیت هستند که به صورت ۲۵ پایگاه بین جادهای ثابت، ۲۳ پایگاه به صورت موقت نوروزی، دوپایگاه کوهستانی در اخلمد و نیشابور و یک پایگاه هوایی هستند.

رییس جمعیت هلال احمر قوچانهمچنین از کلنگزنی سومین پایگاه کوهستانی در دره شمخال قوچان بعد از تعطیلات نوروزی خبر داد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *