اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

گل‌آرایی حرم مطهر رضوی در دهه کرامت با ۲۰۰ هزار شاخه گل

گل‌آرایی حرم مطهر رضوی در دهه کرامت با ۲۰۰ هزار شاخه گل

۲۰۰ هزار گل بوته و شاخه گل نذری طی دهه کرامت فضای حرم مطهر رضوی را زیبا و چشم نواز می‌کنند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از آستان نیوز، رئيس اداره خدمات عمومی آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت، دلدادگان حضرت رضا(ع) بالغ بر ۲۰۰ هزار درختچه‌، گل‌بوته و انواع شاخه گل‌های با کیفیت را برای تزئین صحن و سرا و گلدان‌های فوق ضریح مضجع شریف ارسال می‌کنند که طی سال‌های اخیر با توسعه فرهنگ وقف و نذر به تعداد این ناظران افزوده شده است.
محمدرضا سبزعلی با اشاره به اینکه این گل‌ها از شهرهای تهران، محلات، شیراز و شهرهای شمالی کشور ارسال می‌شود، تصریح کرد: این گل‌ها که غالبا بوته گل‌های پریوش، سرو، کاج، شمعدانی، داوودی، کالانکوا و راز یخی است، برای زیباسازی ورودی‌های اصلی حرم مطهر، ورودی صحن‌ها، نقارخانه، سقاخانه و داخل آب نماها به کار می‌روند.
سبزعلی همچنین افزود: همچنین فرش گل مزین به القاب امام رضا(ع) با عرض ۸ در۱۰ و طول ۱۸در۲۰ در صحن جامع رضوی پهن خواهد شد که با درختچه‌ و گل‌های شمعدانی، اطلسی، ناز و شمشاد تزیین می‌شود.
وی با بیان اینکه گل‌آرایی حرم مطهر از روز ولادت حضرت معصومه(س) آغاز شده و در روزهای منتهی به سالروز میلاد حضرت رضا(ع) به اوج خواهد ‌رسید، گفت: برای این منظور ۲۳۰ نفر از ناذران، خادمانی از عتبات عالیات، حرم مطهر حضرت معصومه(س) و خادمیاران افتخاری حوزه گل‌آرایی طی دهه کرامت با حضور در مشهد به گل‌آرایی و تزئین اماکن متبرکه می‌پردازند.
رئيس اداره خدمات عمومی آستان قدس رضوی اضافه کرد: این گل‌های زیبا به واسطه متبرک بودن پس از خشک شدن جمع‌آوری و بسته بندی شده و در نهایت بین زائران توزیع می‌شود.
انتهای پیام
منبع :: گل‌آرایی حرم مطهر رضوی در دهه کرامت با ۲۰۰ هزار شاخه گل

خبر جدید  جشن چله تموز، جشنی مدفون شده زیر غبار تاریخ
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *